Kontürleme Tekniği:
Kontürleme tekniği son birkaç yıldır yaşamımıza giren bir kelime olarak dikkat sürüklemektedir. Öncelikle deri renginize yakın tonlarda bir renk seçim etmelisiniz. Fondoteni kullanmadan evvel renkli ıslatıcı veya baz kullanabilirsiniz. Daha sonra doğru bir fırça dayanağıyla suratınıza denk ölçüde natürel bir geçiş elde edene kadar ürünü dağıtın. Bu sayede cilt renginiz eşitlenmiş olacaktır. Suratınızda natürel bir görünüm elde etmek isterseniz ışıltısı olmayan doğru bir ürünü seçtiğinize emin olun.

Kontürleme Tekniği Nasıl Yapılır?
* Öncelikli olarak kulak bitiminizden dudağınıza doğru sonra burun kenarlarınıza doğru dikey çizgiler sürüklemelisiniz. Bu sayede elmacık kemikleriniz ortaya çıkacak ve burnunuz daha ince görünecektir.
* Bir fırça dayanağıyla fondöten uygulayarak çizgilerin daha homojen bir biçimde bölmesini sağlayabilirsiniz. Daha sonra şeffaf bir pudrayla son değişi yaparak tüm gün katlanacak makyaj elde etmiş olabilirsiniz.
*Kontürleme tekniği yalnızca cildinize değil aynı zamanda dudak ve gözlerde de uygulamanız olası. Dudaklara hacim kazandırmak istiyorsanız alt dudağınızın altına gölge verecek bir çizgi çizebilirsiniz.

Strobing Tekniği:
Strobing natürel ve canlılık veren bir makyaj tekniği olmaktadır. Kontürleme tekniğinden farkı ışığın natürel olarak düştüğü yerlere ışıltı vermesidir. Kontürlemeye karşı daha az ürün kullanılmaktadır. Strobing de sahip olmanız gereken en ehemmiyetli ürün aydınlatıcıdır. Strobing tekniğini uygulamadan evvel cildinizi arınıp ıslatın. Hafif dokulu bir fondöten seçiminiz ile cildinizin her yerin denk bir biçimde dağıtın. Aynanın karşısına geçin suratınızın hangi noktalarına ışıltı vurmasını istiyorsanız orayı aydınlatın. Elmacık kemikleri, burun kemiğiniz, kaş kemiğiniz, dudak üstünüz ve şakaklarınıza uygulayabilirsiniz. Strobing tekniğinden sonra suratınızı saydam bir pudra ile bitirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X