Günümüzde kapalı giyimde bayağı ve çağdaş stilde gerek renk gerekse model alternatifleri tercih olanaklarını çoğaldırmıştır. Geçmiş ve geleceğin harmanlanması renkli alternatifleri modellerde sunmuştur. Vücudu örterken rahatlığın şıklık suratını modelde yaşatan giysi tasarımlarının alternatifleri arttırması istenilen modele erişme imkânını arttırmaktadır. Tesettür giyim günümüzde bayağı ve çağdaş şıklığıyla çoğalan alternatifleriyle modada yerini almıştır.

Tesettür giyimin tamlığında tutulan çizgisi istenilen formda ve şekilde aranılan mahsule erişmeyi sağlar. Kumaşlardaki renk alternatifi işlemeli modellerin tamlığında bir araya gelince ayrı bir şıklık oluşturur.

Stilimizde bütün bir tamlık oluşturmak için pabuç ve çanta tercihlerinde tesettür modasındaki renk alternatiflerinin çokluğu basit ve rahat tercihler oluşturur.

Tesettür Giyim Modası

Tesettür giyimde bilek boyu uzayan giysiler günlük spor stili oluşturacağı gibi bayağı ve çağdaş stilin tesirleriyle şıklığın bütünleştiği elbiselerinde alternatifleri çoğalmıştır. Dökümlü, fırfırlı, işlemeli, düğmeli ve fermuarlı modellerin hoşluğuyla tesettür giyim değişik stiller oluşturur. Kumaş renklerine her rengi taşıyan tesettür giyim tunik modellerinde değişik alternatif modelleriyle müşteriye hitap eder. Başörtü şıklığıyla bütünleşen modeller stili tamlar. Kol kesimlerinde geniş bilekli, volanlı inen kol modelleriyle, fırfırın zarifçe bileklere varan incelikleriyle stilin modaya inen edebini yansıtan modelleri oluşmuştur.

Tesettür Giyim Şıklığı
Aranılan her modelin rahatlıkla buluna öğrenme ihtimali tesettür modasında çoğalan alternatiflerle artmıştır. İster bayağı ister çağdaş gerekse spor şıklıkta her stile hitap eden modelleri bulabilme imkânı çoğalmıştır. Geçmişten günümüze harmanlanan modellerde renklerin çoğalması modada renkleriyle bütünleşen bir stil oluşturmayı sağlamıştır. İşlemelerin ağırlığı gerekse bayağı ve çağdaş kesimin stile düşen yansımasıyla tesettür giyim şıklığı yansıtır. Kot kumaş stilinde değişik model alternatifleriyle spor şıklığını modellerde yaşamak olasıdır. Kollarda eteklerde ve bel kısmındaki kemerlerde değişik modellerle süslenen kesimler stili modada değişik alternatiflere taşır. Gerek düğmeli gerek fermuarlı alternatiflerin kolların bileklere inen modellerinde ve bileklerdeki değişik kesimin oluşturduğu modellerle şıklığı bütünleyen alternatifler oluşur. Yaka ve göğüs kısmında ve kemerde kemer de bağcıklı işlemeli tüllü değişik model alternatifleriyle süslenen stiliyle tesettür giyim hoşluğuyla modada yerini almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X