Öğreniyoruz, daha evvel bol bol dalga geçtik! Özellikle de gezgin turistlerin betimlemesi haline getirdik çorap sandalet birlikteliğini. Öte yandan, moda bu sezon hepimize tatlı bir reyin oynuyor… Yaz ayları süresince ayaklarımızdan yetersiz etmediğimiz kalın bantlı terlikler, bu kış yoğun dokulu uzun çoraplarla toplanıyor ve pabuç trendlerinde ilk sıraya oturuyor! Şu anda bu fikir size uzak gelse de, sık sık karşılaşacağınızı şimdiden söyleyebiliriz. Ola ki uygulamak isterseniz diye de birkaç anekdot ilave edelim:

1 Çorabınız ve terliğiniz aynı tonda olmasın. Öte yandan çok kontrast renkleri seçmemeye de itina gösterin. Gri ve siyah uygun bir renk ikilisiyken siyah ve beyaz ya da kapkara tercihler moda yanılgısı sayılıyor!

2 Kalın dokulu, kalın örgülü çorapları seçmeye itina gösterin.

3 Çoraplarınızı yukarıya sürüklemeyin ama çok alt da itmeyin. Kendi halinde dökümlü durması, seçim nedeni… Tıpkı Faik Sönmez’in Güz-kış koleksiyonuna ait bu karede olduğu gibi!

Bir önceki yazımız olan Alışverişte Yeni Devrim! Videolu Alışveriş! başlıklı makalemizde videolu alışveriş ve yeni alışveriş siteleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X