Kış mevsimlerinin bırakılmaz elbiselerinden olan kabanlar modeli ve rengi haysiyeti ile değil, doğru seçim ile daha zengin dururlar. Kabanlarınızı satın alırken doğru seçim yapmak için kılavuzumuzdan yararlanabilirsiniz. Kaban alışverişine çıkmadan evvel tekliflerimize kulak vererek zevkli tercihler yapabilirsiniz. Bu surattan beden tipine göre kaban tercihi yazımıza kesinlikle alışverişten evvel göz atmanızı nasihat ederiz.

Bel kısmınızda yoğun olarak yağlanma mevcut ise kaban tercihi kesinlikle bedene oturan kabanlardan olmalıdır. Kiloları gizlemek için bol giysiler giymek yanlış bir tercihtir. Bedene oturan kabanınızı koyu renklerden seçim edebilirsiniz. Diz altındaki modeller bütün size göredir. Bel kısmında kemer kullanmak istiyorsanız ince kemerlerden şaşmayın. Kalın kemerler belinizi daha geniş gösterir. Tek renk ve tek desen olan kaban modelleri size daha uygundur.

Üst kısmınız alta göre daha genişse V yakalı kabanlar ilk seçiminiz olmalı. Kollarda ise bilek bölgelerinin sarih kalmasına dikkat edin. Bilekler sarih kalırsa üst bölgenizin genişliği azıcık daha arka tasarıya atılacaktır. Yakada ya da cep bölgesinde hareketli ayrıntılardan kaçının.

Bacaklarınız kısaysa uzun kabanlardan uzak durun. Bel bölgesinde biten kaban modelleri bütün size göre. İsterseniz belinde kemer olan kaban modellerini de seçim edebilirsiniz. Kaban modelini doğru seçtiğiniz takdirde boyunuz daha uzun görünecektir.

Beden tipine göre kaban seçerken beden yapınız ince ise size her kaban rahatlıkla uygun olacaktır. Diz altında kabanlar seçim ederek belinize kalın bir kemer bağlayabilirsiniz. Kemer tercihi zevke göre incede olabilir.

Beden tipine göre kaban seçerken bedeniniz kum saati tipindeyse bel kısmınız ince demektir. Göğüs ve basen kısımlarına bütün olarak oturan kaban modelleri uygundur. Özellikle de göğüs bölgesine oturan kabanlar seçim etmelisiniz. Bel kısmında potluk oluşmaması için üst kısmın dar olmasında fayda var. Basen kısmı azıcık daha geniş seçilebilir. Beden tipinize uygun kaban tercihi yaptığınızda şıklığınızı pekiştirmeniz daha basit olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X