Son zamanlarda kilo meseleleri oldukça yaygınlaşmaktadır. Bu sebeple kilo vermek isteyenlerin rakamı da git gide çoğalmaktadır. Öncelikle kilo vermek istediğinizi isteminizle karar vermelisiniz. Sıhhatli kilo vermek için nasıl bir usul izlemelisiniz? Gelin yazımıza beraber göz atalım:

1-Kolayca kilo vermek istiyorsanız öncelikle porsiyonlarınızı küçültmeniz gerekmektedir. Bütün olarak doymadan fakat her şeyden harcayarak yemek alışkanlıkları edinebilirsiniz. Bunun için kendinize yasak koymak yerine öğünlerinizi eksilterek işe başlayabilirsiniz.

2-Hayat stilinizi düşünce yapınızı değiştirebilirsiniz. Sıhhatli hayat ve beslenme alışkanlıklarını yaşamınızın bir parçası haline getirin.

3-Dost etrafınıza de sıhhatli hayatla alakalı uyguladıklarınızı onlara da anlatarak çevrenizdekileri de bu mevzuda bilinçlendirebilirsiniz. Dostunuza giderken kilo aldırıcı besinler pasta, börek, poğaça vs gibi almak yerine meyve sepetleri ürünleri seçim etmelisiniz.

4-Çay ya da kahve gibi meşrubatları şekersiz olarak harcamaya itina gösterin.

5-Salata harcarken de salataya katacağınız yağ oranına dikkat etmelisiniz. 1 tatlı kaşığı zeytinyağ salata için yeterli olacaktır.

6-Kuru baklagilleri en azından haftada bir kere harcamaya itina gösterin. Mercimek, kuru fasulye, nohut gibi… Bu yiyecekler tok yakalama özelliği ile kilo vermenize dayanakçı olur.

7-Yoğurt, süt ve et gibi gıdaların yağsız olanlarını seçim edin.

8-Beslenmek alışkanlıklarınızda farklılık yaşamayın. Öğün sıçramamaya itina gösterin. Zira sıçradığınız her öğün bir sonra ki öğünün daha fazla tüketimine neden olmaktadır.

9-Ara öğünlere itina gösterin. Az ve sık yemek yeme alışkanlığı edinin. Bu biçimde yeme alışkanlığı ile metobolizmanız daha süratli çalışarak kan şekeri balansta kalacağından dolayı açlık hissi de oluşmayacaktır.

10-Günlük su tüketimini alışkanlık haline getirin. Su içmek kilo vermenize dayanakçı olacağı gibi cildiniz için de faydalı olacaktır.

11-Kuruyemiş harcarken günlük olarak 10 badem veya fındık ya da 3 ceviz harcayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X