Elbise dolabımızın kadınsı parçaları olan giysiler, yazın yanaşmasıyla daha çok kullanılmaya başlandı. Her kadının gardırobunda birkaç model kıyafeti vardır. Özel günlerde kullandığımız giysilerin yanında günlük seçim ettiğimiz modeller ve büro giyimine uygun giysiler de seçimlerimiz arasında yerini alıyor.

Audrey Hepburn, bir hayli bayana esin olduğu gibi modaya da güzergah veren efsane adlardan biri. İşte onun efsane siyah giysisinden yola çıkarak bir hayli elbise modeli planlandı. Zamanla değişen moda algısıyla birbirinden değişik modeller yaşamımıza girse de düz siyah elbise modasını asla yitirmedi. Sade siyah bir elbise dolabınıza kesinlikle ilave etmeniz gereken parçalar arasında bulunuyor. Siyahın asaleti ile elbise zarafeti birleşince ortaya zahmetsiz şıklık çıkıyor.

Günlük giysilerin ise birkaç sezondur spor kunduralarla seçim edildiği spor şıklık kavrayışı büyüdü. Bu sezon değişik motiflerin ve stillerin birleştiği mert yorumlar da oldukça trend. Spor ve basmakalıp parçaları birleştirmek, değişik desenleri bir arada kullanmak trendler arasında. Günlük kıyafetleri kundura seçimiyle geceye uyarlamak muhtemel oluyor. Çiçekli giysiler, puantiye ve dantel sezonun yeniden gözdelerinden.

Midi ve maxi giysiler yaz günlerinin bırakılmazları arasında bulunuyor. Aksesuarlarla zenginleştirebileceğiniz kıyafetleriniz sizi çok daha itinalı gösterecektir.

Ufak giysiler ise yeniden dolabımızın kurtarıcı parçalarındandır. Seçeceğimiz aksesuarlarla her civara uygun hale getirebiliriz. Spor pabuçla seçim ederek günlük şıklık tutabilir, topuklu kunduralarla ise geceye devam edebilirsiniz.

Kuşkusuz basmakalıp veya spor olsun giysiler bayanlığımızı sonuna kadar sezdiğimiz parçalar. Kaç yaşında olursak olalım her zaman dolabımızda olacakları kesin.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X