Kadifenin Bu Sene Sezondaki Yeri!

G Şengel tarafından tarihinde yayınlandı

Azametli kombinleri beğenen bayanlar için bırakılmaz bir kumaştır kadife. Her sene bir hayli markanın Güz/Kış koleksiyonlarında hoş misallerini görürüz. Bu sezon da kadife parçalar sergenlerde yerini aldı. Fakat bu kış kadifeler o sıradan çizgisinden azıcık sıyrıldı.
Bu sezon kadifeler, cadde tarzında, basic ve casual kombinlerde de sıkça kullanılmış. Başka Bir Deyişle artık kadife için özel günleri beklememize gerek kalmadı. Ayrıca kullanılan renk ve tasarımlarla o yaşlı havasından da çıkarıldı. Kadifeler artık daha genç ve daha kullanışlı hale geldi.
Bordo, siyah ve yeşil renklerini görmeye alışkın olduğumuz kadife, renk skalasını da bir hayli genişletti. Özellikle sezonun trend rengi pudra ve pembeler bu sezon bir hayli dikkat sürüklüyor. Bunun yanı gizeme harekâtalar, piliseler, dantel ve tül ayrıntılar ile kadifeye değişik bir ebat kazandırılmış.

012
En ehemmiyetlisi de kıyafet ve bluz olarak kullanmaya alışkın olduğumuz kadifenin kullanım alanı da tamamen genişledi. Özellikle kadife kunduralar bu kışa damgasını vurdu diyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Dolby Tiyatrosunda Moda Geçidi Oldu! başlıklı makalemizde dolby modası ve dolby tiyatrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.