Yeni sezonda modeller ve tarzlar nasıl olacak? Evvelden hazırlık yapmak ve tarzını trendlere göre oluşturmak isteyenler için işte sezonun trend başlıkları ve birkaç minik ipucu…

1-PUNK: Ekose kumaşlar, plastik ayrıntılar, zincirler, zımbalar! Versace, Chanel, Saint Laurent yeni sezonda punk trendin liderliğini yapan moda konutları oldu. Bu da şu anlama geliyor: Yukarıyada saydığımız malzemelerin bazen hepsini bir arada bazen de birer birer ayrıntılarda görmeye hazır olun! Bu trendin avantajı rahat ve basit kullanılabilir olması. Natürel dozu doğru ayarlamak şartıyla.

2- PASTEL BOYA: Fransızların buluşu lezzetli tatlı macaron geçen sezon renkleri ile moda dünyasına esin vermişti. Bu esin o kadar tesirli ki yeni sezonda da bir hayli parça pastel bir paletle çıkıyor karşımıza. Ama temel seçim edildikleri yer mevsimlik mantolar ki kışın sıkıntılı havasına son derece enerji dolu bir soluk katıyorlar.

3- İTİMAT MANTOLAR: Malum, mantolar daha öncekinden ‘gelişince de giyersin’ yaftayı altında büyük alınır sonra da dostlar arasında ‘kimden itimat aldın?’ espirilerine maruz kalınırdı… İşte o günler geride kaldı. Çünkü artık ‘erkek dost mantoları’ son derece rövaçta.

4- ERKEĞİN TERCİHİ: Bayan trendleri arasında erkeğin ne işi var diyenler! Durun!!! Çünkü moda dünyası erkeklerin tercihi olan twit, ekose, kaz ayağı desenlerinin erkeksi hatlarını seksi bayan modelleri ile bir araya getiriyor. Bu da en yeni trend başlığı olarak sezonun ‘takip edilecekler’ listesine ekleiyor!

5- ÇAĞLARIN BULUŞMASI: Ortaçağın sımsıkı belleri, 1960’ların son derece kadınsı kloş veya kalem etekleri ile buluşunca son derece seksi ve kullanışlı bir trend çıkıyor ortaya. Geriye kalansa bu trendin vurgusunu yapacak doğru aksesuar ve renkleri seçmek oluyor!

Bir önceki yazımız olan Yeni Sezonda Bu Elbiseler Çığır Açacak! başlıklı makalemizde yeni sezon elbiseleri ve yeni sezon modası hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X