Yeni sezonun belki de en tatlı ve kullanışlı sürprizi pançolar oldu… Üzerlerine ilave edilen kavmi desenler ve değişik kesimleriyle pançolar hem pratik hem de trendy bir alternatif. Öte yandan pançoyu tarza doğru adapte edebilmek de basit değil. Kuramda, hem sıcak yakalayan hem de insanı sarıp sarmalayan bu işlevsel parça, pratikte üstte çok enez durabilir ve sizi olduğunuzdan kocaman gösterebilir. Peki pançoyu tarza nasıl adapte etmeli? İşte hem trendy hem de işlevsel üç püf noktası:

1 Kat kat kullanın: Malum artık yaz-kış mevzusunda apaçık çizgiler yok. Kışın çok sıcak yazın çok soğuk günler yaşayabiliyoruz. Bu da modaya ‘kat kat’ kaidesini getirdi. Tek bir manto yerine, ceket, yelek, mont gibi daha ince parçalar üst üste kullanılıyor. İşte panço burada devreye giriyor: En üst ve şık kat olarak, jean ceketlerinizin hatta yağmurluklarınızın üzerinde deneyin.

2 Kemer takın: Pançolar yoğun dokulu ve büyük oluyor genelde. Burada, bedenin daha ince bölgelerine vurgu yapmak gerekiyor. Bu sebeple pançonuzu tarzınıza ilave ettiğinizde kesinlikle kemer kullanın. Arka taraftan olmasa dahi öndeki uçları kemerin altında vazgeçin.

3 Hırka yerine seçim edin: Pançonuzu kışın sık sık kullandığımız hırkalar yerine seçim edin. Özellikle gömlekli veya tişörtlü kombinlerde, tarza elegan bir vurgu kazandıracaktır.

Bir önceki yazımız olan Yüksek Bel Modası Bu Seneye Yön Verecek! başlıklı makalemizde yuksek bel modası ve yuksek bel pantolon hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X