Yaz aylarını hepimiz hoşlanıyoruz. Tatil, güneş, deniz, daha hür bir ruh hali… Öte yandan tam bunların saçlarımıza kalıcı hasarlar verebileceğini öğreniyor musunuz? Saçlarımızın, yaz aylarında çok da dikkate almadığımız değişik düşmanları var. Kimler mi? Hemen sıralayalım:

KLİMALAR: Saçınızı aralıksız fönün altında yakaladığınızı düşünün! Her ne kadar soğuk hava üfleseler de yazın klimalar saçlarda aynı tesiri yaratıyor, tam nemini emiyor… Takati: Saçta kalan ve nem veren bakım kremlerini bakımsızlık etmemek.

GÜNEŞ GÖZLÜKLERİ: Muhtemelen siz de tak-çıkardan bunalıyor ve alnınıza doğru kaydırıveriyorsunuz. Sonra da tekerrür gözünüze indirirken birkaç tel saç da birliktesi geliyor! Dikkat… Hem saç köklerine hem de gözlüğünüze kalıcı hasar veriyorsunuz.

SAÇ TARZI: Yazın, şöyle sımsıkı topuzlar ve at kuyrukları hem trendy hem de kullanışlı değil mi? Arada bir yapıyorsanız evet. Ama bunu bir stil haline getirecekseniz, aynı yerden bağlanmaktan kırılan ve zayıflayan saçlarınızı bir daha düşünün deriz.

GÜNEŞ: Güneşin tüm hasarlarını şimdiye kadar ezberlediğinizden eminiz. Ama gerçekten ciddiye alıyor musunuz? Saçlarınızın kurumasını, kırılmasını ve en ehemmiyetlisi dökülmesini önlemek için yalnızca ‘dekor’ olan değil gerçekten güneş ışınlarına dur diyen bir şapka seçmeniz ve bakımları bakımsızlık etmemeniz ehemmiyetli…

Bir önceki yazımız olan Moda da Büyük Takıların Zamanı Geldi başlıklı makalemizde büyük takılar ve takı hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X