Işıltılı Makyaj Nasıl Yapılır?

Işıltılı makyaj son zamanlarda vloggerlar ve instagram kullanıcılarının yaygınlaşması ve paylaşılmasıyla aşırıca popüler oldu. Natürel bir görünümle harikulade neticenin birleştiği bu makyaj stilini herkes uygulamak istiyor! E tabi makyaj yapıp hem ışıltılı hem de natürel durmasını hangi bayan istemez ki? Peki ışıltılı makyaj yapmak için nelere sahip olmamız gerekir, hangi malzemelerden dayanak almamız gerekir?

Işıltı makyaj son birkaç senede popülaritesini çoğaldırmakta. Sanki hiç makyaj yokmuş gibi gözüken ışıltılı makyaj, biz bayanların son favorisi! Peki ışıltılı makyaj yapmak için nelere lüzumumuz var hepbirlikte bakalım.

Işıltılı makyaj için ilk olarak sahip olmamız gereken ürün aydınlatıcılar. Aydınlatıcılar makyaj yapıldıktan sonra suratınızın belirli bölgelerine sürülerek, daha canlı bir görünüm elde etmenizi sağlarlar. Bu sebeple ışıltılı bir makyaj yapmak istiyorsanız natürel bir makyaj yaptıktan sonra aydınlatıcılarla suratınıza natürel bir ışıltı vermelisiniz.

Peki bu aydınlatıcıları nasıl kullanacağız ve suratımızın hangi bölgelerine zamancağız? Öncelikle ışıltılı makyaj yapmak için aydınlatıcıların suratınızın hangi bölgelerine kullanılacağını doğru öğrenmeniz gerekir. Çene, burun üstü, elmacık kemiklerinin üzeri ve dudak üzeri aydınlatıcı kullanılacak yerlerin başında kazanç. Yüzde doğru bir biçimde ışıltı vermek için kullanacağınız aydınlatıcının ölçüsünü de doğru ayarlamalısınız. Şayet bu bölgelere çok fazla ölçüde aydınlatıcı kullanırsanız suratınızı disko topuna çevirebilirsiniz. Yazımızın içeriğinde de sıkça belirttiğimiz natürel görünümü sağlamak istiyorsak, yeterli ölçüde ürünle doğru neticeler almaya odaklanmalıyız. Fırçanıza fazla biçimde aydınlatıcı aldıysanız fırçanızı silkeleyip kullanacağınız yerlere doğru ölçüde sürmelisiniz.

Işıltılı bir makyaj yapmanın kaidelerinden biri de gözlere de ışıltı katmaktır. Gözlerinize doğru biçimde ışıltı katmak için göz pınarlarını da aydınlatıcıdan az ölçüde uygulayabilirsiniz. Yeniden bunun için bir ihtarımız olacak. Göz pınarlarına daha yumuşak tonlarda renkler kullanmanız, daha güzel bakışlara kavuşmanıza neden olur. Kaş bölgesinin alt kısmına, kaşlarınızı belirli edecek biçimde aydınlatıcı uygulayarak da canlı ve ışıltılı bir göz makyajı elde edebilirsiniz. Gözlerinizi ortaya çıkarmak istiyorsanız canlı renkler kullanmanıza hiç gerek yok. Gözpınarı ve kaş altına uygulayacağınız aydınlatıcı değişler size istediğiniz tesiri verecektir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X