İnsanları İlk Bakışta Etkileme Sanatı!

G Şengel tarafından tarihinde yayınlandı

Bir şahsı etkilemek için ilk izlenim çok ehemmiyetlidir ve mevzu bayanları etkilemek ise görsellik asla tek başına yeterli olmayacaktır! Bu surattan bayanlarda unutulmaz bir tesir yaratmak için koku oldukça ehemmiyetlidir.

Hoş koku bayanı tesirler! Zira; kokunun zekada tesiri büyüktür… Hoşlandığınız bayanı kokunuzla etkilemişseniz sizi unutması basit olmayacaktır. Koku insanın belleğine kaydolundu mu unutulması çok güçtür. İnsanların koku belleği, görsel ve değişik hafıza cinslerine mukayeseyle en gelişmiş olandır. Hoş kokmak, karşı tarafı etkilemek ve ona kendini hoşlandırmak için çok ehemmiyetli bir etmendir.

Yapılan anketlere göre insanlar birbirlerine parfüm armağan alırken seçimlerini %68 “Onun hoşlandığı koku stilinde yeni bir parfüm alırım.”, %32 “Onu etkileyecek en seksi parfümü seçerim.” olarak yapmış. Sateen.com editörleri olarak bayanların erkeklerde kokusunu alıp, dikkatsiz kalamadığı 5 parfümü sizin için bir araya getirdik. Bu parfümleri sınayarak sizde bırakılmaz bir erkek olabilirsiniz!

Gucci Made To Measure: Mükemmeliyetini yansıtan kalıcı tesiriyle eşsiz bir deneyim. Üst notalarda Kalabriya bergamotu, Tunus portakal çiçeği, Fransız lavantası, anason tohumu bulunan parfümün orta notalarda Sri Lanka hindistan cevizi, zambak suyu, ardıç üzümü, erik, tarçın bulunuyor. Alt notalarda ise cistus labdanum, paçuli, ten, amber özleri yer almaktadır.

Paco Rabanne Invictus: Güçlü devingen ve zinde erkeklerin kokusu! Paco Rabanne erkek parfüm notaları greyfurt, defneyaprağı, hedione yasemin, guaiac ahşap, paçuli, meşe likeni ve amberden oluşuyor.

Burberry Brit Rhythm: Hür erkeklerin kokusu Burberry Brit Rhythm! Üst notalarda fesleğen, mine çiçeği, kakule, ardıç meyvesi; orta notalarda siyah ten, paçuli, karabuhur reçinesi ile alt notalarda sedir ağacı, tütsü, tonka fasulyesinin müthiş geçiminden oluşuyor.

Bvlgari Man Extreme: Nazik ve aynı zamanda etkileyici erkekleri kokusu. Pembe greyfurt, Kalabrian bergamot ve kaktüs posası gibi nebatsal ve güzel üst notalardan oluşan bir koku. Baştan çıkarıcı kokusuyla bayanların “hayır!” diyemeyeceği kokular arasında!

Calvin Klein To Be: Serbestliğe yapılan bir koku. Üst notasında yeşil anekdotalar, mandalina, nane, lavanta bulunan Calvin Klein To Be’nin orta notalarında; ardıç, çimen, manolya, orkide, fezya, şeftali, yasemin esansları bulunuyor. Alt notada ise; filika ağacı, amber, misk, sedir ağacı, vanilya ve reçineler bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Dolby Tiyatrosunda Moda Geçidi Oldu! başlıklı makalemizde dolby modası ve dolby tiyatrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.