Kış sezonunda kalın kazaklar yerine artık daha ince parçaların kat kat giyilmesi popüler hale geldi. İç kısma giyilen gömlekler, üzerine ince kazaklar onun üzerine ise trend montlar giymek cadde modasının nabzını yakalayan kombin çeşitlerinden biri haline geldi.

Kat kat giyinmenin doruk yaptığı yeni sezonda en dikkat sürükleyen tarz ise; manşetlerin dışarı çıkarılması. İçinize giymiş olduğunuz bir gömleğin manşetlerini kazağınızdan hatta montunuzdan bike dışarı çıkararak değişik bir görünüm yakalayabilirsiniz. İsterseniz bu görünümü daha süratli bir biçimde tutmak için kaşe montunuzun kollarını daha kısa seçim edebilirsiniz.

Manşet gösterme tarzı ilk başlarda azıcık yadırgansa da daha sonra yavaş yavaş özümsenmeye başlandı. Yurtdışında sergilenen giysilerde öne çıkan bu moda akımı ardından caddelerde görülmeye başlandı. Gri kabanınızın içine kırmızı bir bayan gömlek giyerek manşetlerini dışarı çıkarabilirsiniz. Bu noktada ehemmiyetli nokta; yalnızca manşet kısımlarını ortaya çıkarmak. Gömlek kolunun tamamını dışarı çıkarmayın. Yalnızca manşet kısmının dışarı çıkmasına itina gösterin.

Manşet göstermek için yalnızca gömlek giymenize gerek yok. İnce dar bir kazağın üzerine giydiğiniz ten montun kol kısmından bluzunüzün kollarını dışarı çıkarabilirsiniz. Manşet göstermedeki tek emel; ters renk geçimini giysilerde ortaya çıkarmaktır. Beyaz bir bluz ve siyah ten mont bu tarz için biçilmiş kaftandır. Denim gömleklerle birlikte manşet gösterme modası doruğa taşındı diyebiliriz. Trençkotun içine giydiğiniz denim gömleğin manşet kısımlarını trençkotun kollarından dışarı çıkarabilirsiniz. Trençkotunuzla ters tonlarda giyeceğiniz denim gömlekler bu tarzı en iyi haliyle yansıtacaktır.

Manşet göstermek istiyorsanız; kış günleri için manşet kısmının daha zinde renklerden alana gelmesine dikkat etmelisiniz. Siyah, bordo ve lacivert gibi renklerin içine; beyaz, kırmızı, yeşil gibi sarih renk manşetler seçim etmelisiniz. Hırka, kazak ve gömlek gibi giysilerin kollarını kabanlarınızdan dışarı çıkararak bu tarza ayak uydurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X