İade işlemini nasıl yapabilirim?


• Yurtiçi İade adımları: firsatgiyim.com ve mobile uygulamalarda yer alan “Hesabım” bölümünden “Siparişlerim’e“ gidin.
“İade/Değişim” butonuna basın.
İade edilecek ürün ve iade nedeni seçin.
İade /değişim nedeni kısmını doldurun.
Tckn bölümünü doldurun.( zorunlu alandır aksi durumda kargo iade kodu alınamaz)
“Talebi Gönder” butonuna basın.
Ekranda çıkan iade kargo kodunu not alın.
İade edilecek ürünler ile birlikte faturayı tek bir pakete koyun. (Her bir sipariş için iade kodu ayrı ayrı alınmalı ve paketler ayrı ayrı hazırlanarak kargoya verilmelidir.)
Paketi iade kargo koduyla birlikte YURTİÇİ kargoya 14 gün içinde teslim edin. (ABİYE, TESETTÜR MAYO VE EŞARP/ŞALLARDA AYNI GÜN (PAKETİN SİZE ULAŞTIĞI GÜN) KARGOYA TESLİM EDİLMEMESİ DURUMUNDA İADENİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.) Yurt dışı siparişlerde cayma hakkınızı ürün(ler)iniz size ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde faturanızın üzerine yapmak istediğiniz işlemi (İADE) belirterek ve kargo ücretini karşılayarak gönderebilirsiniz. Ürün(ler) firmamıza ulaştıktan sonra en geç 14 iş günü içerisinde işlemleri (ücret iadesi ya da değişim talebiniz) tamamlanacaktır.*ABİYE, TESETTÜR MAYO VE EŞARP/ŞALLARDA AYNI GÜN (PAKETİN SİZE ULAŞTIĞI GÜN) KARGOYA TESLİM EDİLMEMESİ DURUMUNDA İADENİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.
Yurt dışı iade için detaylı bilgiyi “Yurtdışından iade nasıl yapabilirim?” bölümündeki adımları izleyin.


İade politikanız nedir?


İade süresi elinize ulaştığından itibaren 14 gündür.
Ürünlerinizi ÜCRETSİZ iade edebilmek için iade kargo kodu almanız gerekir. İade kargo kodu almak için “İade işlemini nasıl yapabilirim?” sorusundaki adımları takip edin.
Ürünlerinizi iade adımında gösterilen kargo firması ile iade edebilirsiniz.
Hassas ürünlerde iade süresi 24 saattir(ABİYE, TESETTÜR MAYO VE EŞARP/ŞALLARDA AYNI GÜN (PAKETİN SİZE ULAŞTIĞI GÜN) KARGOYA TESLİM EDİLMEMESİ DURUMUNDA İADENİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.) Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

İade kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

İadelerinizi “Siparişlerim” bölümünden aldığınız iade kodu ile ÜCRETSİZ gönderebilirsiniz. Kargonuzu teslim ederken iade kargo kodunu belirtmeyi unutmayın. İade kargo kodu almak için “Aldığım ürünleri nasıl iade edebilirim ?” sorusundaki adımları takip edin. İPUCU: Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.

İade kargo kodumu kaybettim, ne yapabilirim?

İade kargo kodunuza: firsatgiyim.com ’dan “Hesabım” bölümü “Siparişlerim“ sekmesinden alabilirsiniz.

Hangi ürünleri iade edemiyorum?

İade süresi gecen ürünler.( iade süresi 14 gündür.) Hassas ürünlerde iade süresi 24 saattir(ABİYE, TESETTÜR MAYO VE EŞARP/ŞALLARDA AYNI GÜN (PAKETİN SİZE ULAŞTIĞI GÜN) KARGOYA TESLİM EDİLMEMESİ DURUMUNDA İADENİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.)
Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde bize ulaşırsa size geri göndermek zorunda kalabiliriz. Bu durumda ücret iadesi yapılmaz.

Kampanyadan yararlandığım bir siparişte iptal ya da iade yaparsam kampanya iptal olur mu?


İptal ya da iade gerçekleştirildiği halde kampanya koşulları sağlanmaya devam ediyorsa kampanya iptal olmaz.
İptal ya da iade sonrası siparişte kalan ürünler kampanya şartlarını sağlamaya yetmiyorsa kampanya iptal olur. Ücret iadesi kampanyanın indirimi düşülerek yapılır.
İPUCU:
Kargo bedava kampanyasıyla oluşturulan siparişlerin iptal/iadesi olursa ve kalan tutar kampanya şartını sağlamıyorsa iade edilecek ürün bedelinden kargo ücreti düşülür.


Aynı siparişte hem iade hem değişim yapabilir miyim?


Sipariş de birden fazla ürün var ise ;
firsatgiyim.com ve mobile uygulamalarda yer alan “Hesabım” bölümünden “Siparişlerim’e“ gidin.
“İade/Değişim” butonuna basın.
İade edilecek ürün ve iade nedeni seçin.
Değişim yapacağınız ürünü ve değişim nedeni seçin.
Tckn bölümünü doldurun.( zorunlu alandır aksi durumda kargo iade kodu alınamaz)
“Talebi Gönder” butonuna basın.
Ekranda çıkan iade kargo kodunu not alın.
İade edilecek ürünler ile birlikte faturayı tek bir pakete koyun. (Her bir sipariş için iade kodu ayrı ayrı alınmalı ve paketler ayrı ayrı hazırlanarak kargoya verilmelidir.)
İade/değişim yapılacak ürünler ile birlikte faturayı tek bir pakete koyun. (Her bir sipariş için iade/değişim kodu ayrı ayrı alınmalı ve paketler ayrı ayrı hazırlanarak kargoya verilmelidir.)
Paketi iade kargo koduyla birlikte YURTİÇİ kargoya 14 gün içinde teslim edin. (ABİYE, TESETTÜR MAYO VE EŞARP/ŞALLARDA AYNI GÜN (PAKETİN SİZE ULAŞTIĞI GÜN) KARGOYA TESLİM EDİLMEMESİ DURUMUNDA İADENİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR

Elime ulaşan ürün için beden/numara değişimi yapabilir miyim?

• Değişim adımları: firsatgiyim.com ve mobile uygulamalarda yer alan “Hesabım” bölümünden “Siparişlerim’e“ gidin. “İade/Değişim” butonuna basın. Değişim yapacağınız ürünü ve değişim nedeni seçin. İade /değişim nedeni kısmını doldurunuz. Tckn bölümünü doldurun( zorunlu alandır aksi durumda kargo iade kodu alınamaz) “Talebi Gönder” butonuna basın Ekranda çıkan iade/değişim kargo kodunu not alın. Değişim yapacağınız ürünler ile birlikte faturayı tek bir pakete koyun. (Her bir sipariş için iade/değişim kodu ayrı ayrı alınmalı ve paketler ayrı ayrı hazırlanarak kargoya verilmelidir.) Paketi iade/değişim kargo koduyla birlikte YURTİÇİ Kargo’ya 14 gün içinde teslim edin. (ABİYE, TESETTÜR MAYO VE EŞARP/ŞALLARDA AYNI GÜN (PAKETİN SİZE ULAŞTIĞI GÜN) KARGOYA TESLİM EDİLMEMESİ DURUMUNDA İADENİZ KABUL EDİLMEYECEKTİR.)
NOT: Gönderdiğiniz üründen farklı olarak bir ürün talep etmeniz durumunda istemiş olduğunuz ürünü faturanızın arka kısmında bulunan değişim formuna belirtmeniz yeterli olacaktır.
Değişim ücreti alıcıya aittir. YURT DIŞI ALIŞVERİŞLERDE DEĞİŞİM KABUL EDİLMEMEKTEDİR.
DEĞİŞİM İŞLEMİ YAPILAN SİPARİŞLERDE TEKRAR İADE VEYA DEĞİŞİM HAKKI BULUNMAMAKTADIR.


Yurtdışından iade nasıl yapabilirim?


Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilirsiniz. (Abiyelerde bu süre 24 saattir) İade edeceğiniz ürünün kutusu, ambalajı ve varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır ve ürün tekrar satılabilirlik halini korumalıdır (tadilat görmemiş, kirlenmemiş, vs.)
Kargo tutarını sepette ya da satın alma ekranında ülke seçerek görebilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz DHL Express şirketi ile Dünya’nın her yerine 2 gün ile 7 gün içerisinde teslimat gerçekleştirilmektedir.
firsatgiyim.com`da, Yurtdışı teslimat adresinize vereceğiniz siparişlerinizin ödemesini, kredi kartınızla veya banka kartı ile paypal platformu üzerinden yapabilirsiniz.
Yurt dışı adresinize verdiğiniz siparişlerinizde iade hakkınız mevcut olup, değişim hakkınız bulunmamaktadır. Yurt dışı siparişlerde iade sürecindeki kargo bedeli müşteriye aittir. Paketinizin bize ulaştığında ve sistemimiz üzerinde görüntülenebilir olduğunda ödemeniz 14 iş günü içerisinde yapılmaktadır. İade kargolarınızın geri ödemesi firmadan alıcıya (müşteriye) gönderim esnasında çıkan kargo ve vergiler fatura tutarından düşülerek iade edilir. İade kargolarınızın geri gönderim ücreti tarafınıza (müşteriye) aittir.
NOT: Paketiniz Türkiye’ye gelirken oluşan vergi ve gümrük ücretleri de fatura tutarından düşülerek iade edilir.
İsim,soyisim,sipariş numaranız, ürün iade nedeniniz, adres ve imzanızı belirten bir dilekçe yazıp, paketinizin içerisine ekleyip Firsatgiyim, iade adresimize kargo ücreti size ait olacak şekilde gönderebilirsiniz.
Paketinizin üzerine mutlaka iade ürün (Return Product) yazmanız gerekiyor aynı zamanda gönderdiğiniz kargo şirketine de bunu belirtmeniz gerekiyor. Aksi durumda paketinizden doğacak herhangi bir vergi ya da ek ücretten sorumlu olamıyoruz.
İadenizi gönderdikten sonra, kargo firmasından alacağınız gönderi kodunuzu saklayınız. Gerekli olması halinde sizden talep edilebilir.


İadeAdresi


Atatürk Mahallesi, Çeşme Sokak. No: 15/B 34764 Ümraniye/İstanbul

X