Güneş gözlüğü bir lüzum malzemesi olduğu kadar beğenilerek kullanılan bir aksesuar olarak da seçim edilmektedir. Her sezon trendlere göre değişen güneş gözlüklerinin surat biçiminize göre tercihi de bir hayli güç olmaktadır.

Surat biçimimize göre bayan güneş gözlüğü tercihi yaparken dikkat etkeniz gereken kaideleri alttaki yazımızda araştırabilirsiniz.

Kare Suratlar: Kare suratlar kalın çerçeveli, koyu renkli gözlükler seçim etmelidir. Kare surat tipine göre gözlük seçim ederken oldukça yuvarlak hatlı çerçeveleri seçim etmelisiniz.

Yuvarlak Suratlar: Yuvarlak surat hatlarına sahip olanların suratı daha uzun ve ince göstermesi için; Köşeli çerçeveler ve gözlük sapınızı daha kalın gösterecek modeller seçim edebilirsiniz.

Oval Suratlar: Oval surat hatlarına sahip olanların dikkat etmesi gerekenler;

Suratınızın orantısını bozmayacak biçimde genişliği suratınızla aynı orantıda olacak çerçeveler seçim edebilirsiniz.

Üçgen Suratlar: Üçgen surat hatlarına sahip olanlarda emel yanak, çene bölgelerini dar, alnınızı geniş göstermek. Bunun için; Desenli olmayan gözlükler ile pespaye saplı modeller seçim edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X