En önemli mevzulardan biri olan ve yaşamımıza da tesiri büyük olan giyim-kuşam alanına büyük sual işaretleri oluşturan bu haftaki mevzumuz hangi beden tipine hangi tarz daha iyi geçim sağlar. Beden tipimizin giysi tercihindeki yeri ve daha bir çok ayrıntı paylaşacağımız blogumuz sizlerle buluşuyor .

Öncelikle beden tiplerinden bahsedecek olur isek en yaygın üç beden tipini ele alabiliriz , erkek hayat alanında ” cılız, üçgen, genişkocaman.”

Cılız beden tipine sahip erkek bir yandan talihliyken değişik yandan bazı meselelerle karşılaşabilirler özellikle son zamanlarda büyüyen erkek giyim alanında takım elbise, ceket, gömlek, pantolon ve t-shirtlerde beden kasveti çekilebilir. Cılız oldukları için her zaman fit bir fiziğe sahip oldukları gibi alternatif mevzusunda kendine uygun giysi seçerken dikkat etmeleri gereken bazı mevzular mevcuttur. Fazla dar elbiselerden uzak durmaları gerekmektedir keza kullanıldığında mevcut cılızlığından daha cılız gösterebilir kullanacakları erkek giyim ürünleri. O surattan azıcık daha dökümlü ve düz kesim ürünler üzerlerinde daha şık duracaktır. Çizgili kumaş hariç tüm desenleri rahat bir biçimde kullanabilirler ve kat kat giyinme stilinide yaşamlarına katabilirler. Fazla giysi üzerlerinde çokta şık durabilir.

Üçgen beden tipine geldiğimizde ise geniş omuz ve alta doğru daralan bel ve kalça kıvrımına sahip bedenlerden bahsetmiş oluyoruz. Son yarıyılların kocamanlaşıp beden yapan beylerin dar giyinme sevdasından kurtulmalarını şiddetle öneri ederken hakikatinde tercihlerinin doğru biçimde olduğunda taşıyamayacakları erkek ürün tipi yoktur. Özellikle geniş omuzların sağladığı fit duruş her türlü erkek giyim ürünşöhreti kullanabileceklerinin bulgusudur. Sakınılması gereken darlık mevzusunun yanı gizeme sahip olduğu yapıdan daha geniş gösterecek desenli ürünlere de dikkat etmeleri gerekmektedir.

Geniş bir yapıya sahip erkeklerin ise beden proporsiyonuna dikkat ederek tercih yapmaları gerekmektedir. Çok dar elbiselerden sakınmaları gerektiği gibi fazla desenli ürünleri de az kullanmalıdırlar. Daha salaş parçalar kullanarak daha doğru bir görünüme erişebilirler. Kombinlerinin üzerlerine alabilecekleri omuzdan atılan veya giyilen hırka, ceket gibi ürünler görsel algıda daha dar görünmelerine destekçi olurken seçecekleri renklerde bu mevzuda ehemmiyetlidir.

En doğru şıklık size uygun erkek elbiselerinizi doğru beden tipi ile buluşturmaktan geçerken, özgüveninizi de besleyecektir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X