Günümüzde tesettür giyim stili oldukça geniş bir yelpazeye sahip olmaya başladı.Moda olmanın yanında değişik bir stil, değişik bir giyim tarzı biçimini aldı.Renkler ve değişler oldukça göz akdikeni ve dikkat çekici!

Kapalı giyinmenin en çağdaş ve en şık hali olma yolunda her geçen gün daha yeni tasarımlarla ilerlemeye devam ediyor.Renklerin ve tasarımların uyumlu dans etme şekli bayanları oldukça şık ve nazik bir hale getiriyor.Daha evvelleri standart renk ve desenlerde muhakkak kalıplarda olan tesettür giysiler, şimdi daha canlı ve geniş kapsamlı.

Her alanda tesettür elbiseleri bulmanız olası.

Tesettür İş Elbiseleri; İş civarında bayanların rahat hareket edebileceği giysiler olmalı.Vücut hatlarının muhakkak olmadığı elbiseleri seçim etmek gerekli.Bluz ve gömlek üzerine giyilebilecek ve rahat olabilecekler yelekler seçim edilebilir.Dar pantolonlarla alışılmış tunikler ise uzun etekler üzerinde de şık durabilmekte.Uzun hırkalar ,vatkalı ve spor olarak alternatifler sunmakta.Feraceler kapşonlu ve damasklı olanların dışında sade olarak seçim edilebilir.

Tesettür Ağabeyeler; Dantel ve parlak kumaşlardan yapılmış şık ve nazik kombinler yanında kıyafet olarak da ağabeye seçim etmek olası.Bunun yanında oldukça trend olan Hürrem Sultan tuvaletleri kına gecelerinin seçim sebebi.Özellikle sünnet düğünlerinde anneyi bir sultan edasıyla göstermesine vesile bir seçim.

Tesettür Spor Giysiler; Kot pantolonlarla kombine edilmiş gömlek,tişört hırka, yelek , tunik ve daha bir çok çeşit mevcut.

Tesettür Nişanlık ve Gelinlikler; Son zamanlarda zengin bir spektruma sahip gelinlik modelleri çok fazla seçenek sunmakta.Taşlarla süslenmiş hazır türbanlar, Osmanlı motiflerinin dominant olduğu , pırıltılı taşlarla süslenmiş modeller de oldukça gözalıcı. Bel kısmına kadar dar inen kloş gelinlik modelleri de oldukça şık ve nazik.

Tesettür Mayolar; Artık deniz ve kumsal kapalı kadınlar için kabus olmaktan çıktı.Rahatça denize girebileceğiniz bir çok renk ve tasarıma sahip çeşitleri bulunmakta.Kapalı ve yarı kapalı mayolar olarak seçim edilebilir.Ya da üstü tunik altı tayt biçiminde olanları da mevcut.

Tesettür giyimde en ehemmiyetli detaylardan en ehemmiyetlisi de tabi ki eşarp ve şallar, Rengarenk ve masalsı bir şıklıkta birbirinden değişik ve desene sahip oldukça geniş bir seçim alanına sahip.Her geçen gün yeni koleksiyonlarla değişik seçimler yaratılıyor.

Bunların yanında oldukça geniş bir alana sahip elbise çeşitleri mevcut.Bunlardan en rahat olanları da tesettür eşofmanlar.Özgün, nazik ve rahat modelleriyle alaka sürüklemekteler.

Tesettür hamile elbiseleri de olağan zamanlarda giyebileceğiniz stilde planlanmış oldukça rahat modeller.

Kabanlar ve mantolar tesettürlü bayanların kış günlerinde hem rahatlığını hem de korunmasını sağlama açısından çok değişik trendlerde geniş bir seçim alanına sahip modellerle planlanmış.Kapitone kabanlar, kaz tüylü montlar, kaşe mantolar ve daha bir çok model.

Takılar, aksesuarlar tesettürlü kadınların bırakamadıklarından; oldukça değişik giysiler üzerinde ekstra şıklık yaratacak tasarımlarla seçim edilebilir.

Artık her zaman her yerde rahat ve şık olabilen bayanlar; tesettür elbiseleri istedikleri ve düşündükleri biçimde kombine edebilmekte , kendilerine has bir stil de yaratabilmektedir.

Değişik kombinler yaparak daha güzel ve şık bir görünüşe sahip bayanlar, bu akımı oldukça iyi taşıdıklarını göstermektedirler.

Her renk ve miktarlarda tesettür elbiseleri bulmanız artık çok kolay.Seçim etmek size kalmış.Trend olarak oldukça üst hudutta imal yapılmakta ve kısıtlayıcı bir moda kavrayışına sahip değil. Birbirine geçimli ve olabildiğince geniş bir moda.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X