Hoşluk ürünleri mevzubahisi olduğunda, hemen ‘mucize’ olduklarına dair bir rivayet de dağılıyor peşlerinden. Öte yandan, her ürünnam ve usulün ‘mucize’ olarak tanıtıldığı bir civarda, hangisinin gerçekten işe yarayacağını kestirmek güç! Tanınmış web sitesi Refinery ise buradan yola çıkarak moda mecmualarının hoşluk editörlerinin gizemlerini derlemiş. İçlerinden herkese hitap edebilecek 4 tanesini sizin için seçtik:

1. Kendi ürünlerinizi bulun ve onlara bağlı kalın. Cilt uzmanları ‘Hangi kremi kullandığınızın bizim açımızdan çok ehemmiyeti yok ama kesinlikle arınma-tonik ve ıslatma rutini yaşamınızın bir parçası olmalı’ diyorlar. Bu gidişatta, suratlarca ‘mucize’ ürün arasından hangisini seçeceğiniz mevzusunda kafanızın karışması klasik. Oysa ki, hoşluk editörlerinin kolay bir teklifi var: Her ürün herkese uygun olmayabilir. Cilt tipinden bahsetmiyoruz. Ürünnam içeriği aynı yapıya sahip iki ciltte değişik netice verebiliyor. Bu gidişatta teklifse, numune alarak ürünü sınamak. Sınadığınız ve pozitif netice aldığınız ürünleri de devamlı kullanmak..

2. Bu ikinci madde, birincisiyle içiçe: Mevsim geçişlerinde kullandığınız ürünleri zenginleştirin. Cildin kuruduğu kış mevsiminde, bir serumu ya da cilt yağını, cildin yağlanmaya meyilli olduğu yaz mevisimindeyse dengeleyici bir surat arınma jeli kullanmayı unutmayın.

3. Göz kreminizin tesirini artırmak için onu buzdoladında gizleyin. Bu serin tesir göz torbalarında oluşan ödem mevzusunda size dayanakçı olacak aynı zamanda krem de bakım işlevini yapmaya devam edecektir.

4. Bol su için. Tam hoşluk editörlerinin ortak teklifi bu: Cildin yaşam kaynağı olan su, hoşluk rutininin ehemmiyetli ve bırakılmaz bir parçası.

Bir önceki yazımız olan En Yeni Parfüm Kokuları Nelerdir? başlıklı makalemizde en güzel parfümler ve yeni çıkan parfümler hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X