Günlük rutin yaşamımızdan laf edecek olur isek erkekler olarak takım elbisenin eforunu ve şıklığını öğrenmemize karşın çok kullanılan ürünler değillerdir. Genel olarak özel günlerin ehemmiyetine anlam katmaları istikametinde takım elbise, ceket ve gömlek-pantolon kombinasyonlarına yönelme görülmektedir.
Nasıl ki günümüz şartlarında fotoğrafı müesseseler olmak üzere firma, şirket gibi çalışma yaşamına hitap eden alan, giyim-kuşam kaideleri çerçevesinde yaşamımıza entegre olmuş gidişattadır. Bu vaziyeti azıcık daha casual görünüme çevirerek basmakalıp yaşamımızda takım elbise kullanımını entegre etmemiz lüzumluluğunu size uygun hale getirmeyi anlatmaya çalışacağız.
Yaşamımızda ki başkalaşımlar günlük olduğu gibi takım elbise dünyası da bu metamorfozdan kısmetini almakta, her geçen gün modernize edilmiş çeşit olarak gelişmiş bir yelpaze ile bize sunumlar yapılmaktadır. Öncelikle takım elbise çeşitlerini tanımamız gerekmekte yaşamımızda doğru yerini bulabilmek için;
6 drop takım elbise, 4 drop takım elbise, yelekli takım elbise, düz takım elbise, ekose takım elbise, kaşe takım elbise, çizgili takım elbise, kruvaze takım elbise, klasik takım elbise, noktalı takım elbise olmak üzere öğrenilen ve meçhul bir hayli çeşit mevsimsel olarak, çalışma şartları açısından, rahatlığı ve şıklığı düşünülerek hazırlanmaktadırlar. Peki, siz beylerin bu yolda günlük hayatınızda hangi takım elbiseyi nasıl kullanmanız gerektiğine gelecek olur isek;
Öncelikle beden tipinizi ve vücudunuzu doğru biçimde tanımanız gerekmektedir. 6 ve 4 drop olarak belirtilen sayılar sizin bel bölgenizin kalınlığı ile doğru orantıdayken 8 drop kalıp ise boy uzunluğunuza hitap etmekte ve genelde özel gidişatlara girmektedir. Onun haricinde klasik kesimler ve slimfit kesimler sizin miktarlarınızla geçimi ile doğru orantıdadır. Orta yaş genelde klasik kesimleri seçim ederken, genç kuşak daha üzerine oturan slimfit kalıpları seçim etmektedir.
İşin çeşit kısmına girdiğimizde ise zevkinizle doğru orantıda olan bu alan beden tipinizde ki hataları kapatmak içim kullanabileceğiniz gidişatlarda işe yaramaktadır. Çizgili takım elbiseler boyunuzu uzun gösterirken, yelekli takım elbiseler bel bölgenizdeki genişliği kapatarak daha fit görünmenizi sağlamaktadır. Kruvaze takım elbise göğüs altından kalça bölgenize kadar bel bölgenizi sardığı için sizi daha geniş omuzlu göstermektedir.
Bunun yanı gizeme mevsimsel olarak bakıldığında kaşe, yün gibi takım elbise modelleri siziz serin havalardan gözetirken, yaz aylarında rahatlığına düşkün beylerin keten ve pamuklu gibi cinsleriyle yaşamına eşlik etmektedir. Bir de genel olarak her mevsim için üretilmiş ve genel olarak her erkeğin dolabında bir adet bulunması gereken poliviskon ve yeniden pamuklu kumaş siz şık beylere hitap etmektedir.
Neticeye bakmamız gerekirse şayet doğru takım elbiseyi günlük yaşamımıza entegre sürecinde beden tipine göre, mevsime göre ve kumaşın yapısına göre seçilecek olursa, tüm bunların şuurunda olarak adım atmanız hem sizi rahat ettirecek hem de doğru orantıyı sağlamış olacaksınız.
Tüm bu süreçte biz WSS WESSI ailesi olarak sizin için ışık yakalamaya çalışacağız.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X