Tüm zamanların kurtarıcı, tesettürlü bayanların her sezon bırakılmaz parçası tesettür giysi gündüzden geceye uzanan giysi tasarımları, günün her anına basitlik uyarlanarak eşlik etmektedir.

Birkaç minik tefek dayanak, bir kaç minik değiş ile şıklık kombinlenerek aksesuarlarla yeni hale bürünen giysiler fonksiyonel doğrultularıyla insanlarda istek uyandırmaktadırlar. Tek parçada kesişen giysiler değişik zaman ve mekana göre değişik şekillerde uyarlanmaktadırlar. Şahsın bulunduğu etrafa göre de değişmektedir.

Gündüz Spor Kundura, Gece Topuklu Kundura

Bir giysi yalnızca kundura tercihiyle iki değişik tarza bürünebilir. Minimalist rüzgarların estiği yeni çağda, tarz modelleri hep sadelikten yana olmuştur. Bütün de bu zamana uygun düz kesim bir giysi seçimi değişik kundura alternatiflerle kombin yaparak tek parçayla geceden gündüze geçiş yapmak şahsın elindedir. Gündüz için sneaker, oxford, babet, makosen, bot gibi pabuçlar seçim edilirken, gece için nazik yüksek topuklu pabuçlar, ince topuklu pabuçlar, stilettolar şık mı şık bir geçim sağlar.

Gündüz Atkı, Gece Mücevher

Giysilerin havasını atkı ve mücevher tersliği ile değiştirmek muhtemeldir. Gündüzleri giysilerin boynuna atılan atkılar tek atakla atletikliği ortaya çıkarsa da havalı cadde tarzlarına uyarlanır. Bu görünüm aniden şıklaştırmak istenirse atkılar kalkar, mücevher kolisinden en ışıltılı kolyeler, en parlak küpeler, broş iğneler, bileklikler devreye girer.

Gündüz Salaş Kemer, Gece Şık Kemer

Son zamanların en beğenilen giysi tercihlerinde bedenler gelişmektedir. Günümüzde bedene oturmayan, dar olmayan, hatları çok emin etmeyen oldukça bol dökümlü tasarımlar gündeme yerleşmiştir. Beden hatlarını emin etmeyen bu giysiler tesettürlü kadınların seçimidir. Bu giysi gündüzleri oldukça salaş şekilde kullanılarak konforun tadı çıkarılabilir. Geceye geçişte ise sezonda trend olan aksesuarı iri taşlı tokaya sahip kemerler seçilmelidir. Böylece gündüzden geceye minik değişlerle geçiş yapılabilir.

Ton Geçimi

İster yaz olsun, ister kış olsun kombindeki ton çok ehemmiyetlidir. Giysileri kombinlerken baştan alt aynı rengin tonlarıyla tamlık oluşturarak rahat görünümler tutulabilir. Bununla birlikte, aynı giysiyi ters renk geçimiyle kullanarak şıklığa geçiş yapılabilir. Misalin siyah kadife giysi gündüzleri gri tonlarıyla kullanarak günlük, gece ise kırmızı veya zümrüt yeşiliyle kullanılarak ters şıklıktan yararlanılabilir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X