Gözenekli ciltlere yapılan makyajda gözenekler emin başlı makyaj tüyoları ile kapatılarak daha muntazam gösterilebilir.

Gözenekleri saklamanın ilk kaideyi; makyaj altına sürülen ıslatıcı kremin yağsız olmasıdır. Krem yağsız ise cilt emin bir zaman içinde makyajı kusmaz. Cilt yağlanmaz ve gözenekler apaçık biçimde ortaya çıkmaz. Yağsız bir ıslatıcı sürüldükten sonra cilde ince katmanlı ve likit bir fondöten sürülmelidir. İnce katmanlı fondötenler saatler geçse dahi cildi yağlandırmaz.

Fondöteni sürmeden evvel cildinize primer ismi verilen ve gözenekleri minik gösteren bir baz kullanmalısınız. Cilde sürülen primerler gözeneklerin minik görünmesini sağlarlar. Üzerine fondöten sürüp son olarak toz pudrayla fondötenin statiklenmesini sağlamalısınız.

Gözenekleriniz hala apaçık bir biçimde büyükse makyaj yapmadan evvel kesinlikle cildinize cilt bakım maskesi uygulamalısınız. Gözenekleri minik gösteren maskeler o gün için kurtarıcınız olacaktır.

Cildinizde yer alan siyah noktaları şuursuz bir biçimde sıkmayın. Siyah noktalar bir süre sonra gözenekli bir yapıya dönüşür. Uygun mahsullerle siyah noktaları arındıktan sonra gözenekleriniz daha minik görünecektir.

Makyajınızı tamamen tamamladıktan sonra statikleyici sprey kullanmayı unutmayın. Makyajınızı gün boyu statik yakalayan makyaj statikleyici spreyler fondöten sebebiyle alana gelen yağlanmayı saatler boyu önler. Makyajı ilk yapıldığı anki gibi gözetir. Böylece cildinizdeki mat görünüm gözeneklerin ortaya çıkmasını maniler. Gözenekleri tamamen gidermek veya gün boyu görünmelerini yasaklamak muhtemel değildir. Bazı makyaj tüyoları ile beraber gözeneklerinizi yalnızca daha minik gösterebilirsiniz. Gün boyu gözeneklerinizin apaçık hale gelmesini yasaklamak üzere toz pudrayı bir kaç kere tazelemeli ve gözeneklerin büyük yapısını saklamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X