Göğüs Tipine Göre Sütyen Seçimi Olsun!

G Şengel tarafından tarihinde yayınlandı

Göğüs tipine göre sütyen tercihi sizi daha estetik göstereceği gibi aynı zamanda göğüs sıhhatinizin korunmasına dayanak edecektir. Göğüs biçimine göre sütyen tercihi yapmak istiyorsanız öncelikle göğüs kubu miktarınızı tanımlamalısınız. Bunun için internetten aratarak ya da bir iç çamaşır mağazasından dayanak alabilirsiniz. Kup miktarı size hangi sütyenin daha uygun olduğu hakkında fikir verecektir.

Göğüsleriniz sarkık ise alt kısmı derleyebilmek için derleyici sütyenler kullanılmalıdır. Sarkık göğüsler elbisenin üzerinizde makûs görünmesine neden okurlar. Bu sebeple derleyici sütyenleri seçim etmenizi öneriyoruz.
Büyük göğüs miktarlarına sahipseniz; balenli ve kalın askılı sütyenlerden dayanak almalısınız. Kalın askılı sütyenler göğüslerinizi yan kısımlardan da derleyecektir. Göğüsleriniz büyükse dayanaklı sütyenler kullanmaktan sakınmalısınız.
Şayet göğüs miktarlarınız öbür kadınlara oranla daha minikse bu oranı dengelemek için dayanaklı sütyenler kullanmalısınız. Dayanaklı sütyenler göğüslerinizi daha yukarıyada göstereceği için büyükmüş algısı yaratacaktır. Göğüsleriniz her ne kadar küçük görünse de; daha büyük göstermenin her zaman bir takati vardır. Bunun için yarım sütyenlerden de dayanak alabilirsiniz. Yarım sütyenler göğüsleri daha fazla ortaya çıkaracağından göğüs büyük görünecektir. Ayrıca minik göğüslere sahipseniz yardımsız ve dolgusuz sütyenlerden de uzak durulmalısınız. Aksi takdirde zamanla göğüsleriniz sarkacaktır.
Kup miktarı size hangi sütyenin daha uygun olduğu hakkında fikir verir. Doğru sütyen tercihi elbiselerin de estetik görünmesini sağlar. Yanlış bir sütyen seçiminde ise giysileriniz makûs görünecek ve kıyafetiniz ne kadar şık olursa olsun nazik görünmeyecektir.

Bir önceki yazımız olan Dolby Tiyatrosunda Moda Geçidi Oldu! başlıklı makalemizde dolby modası ve dolby tiyatrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.