Kimlik ve karakter çerçevesinde giyim-kuşam sektörüne bakıldığı zaman kullandığımız her parçanın da kullanan kişinin kimliğine bürünmesi veya kişiye yeni kimlik oluşturması gibi bir mevzu son zamanlarda alakaları üzerine topluyor.
Pek çok metamorfoz programlarının dahi dünya da yaygın olması yeni yaradılışların yer almasına görselliğin reelinde bakış açısı ile tam olduğuna dikkatleri çekerken ‘Nasıl’ kavramına atıfta bulunan bu ilerleme doğru biçimde kullanılan her şeyin doğru algıyı oluşturması ve bunun elinde yakalayan fertlerin yosunu idaresini en doğru biçimde kullandığı görülmektedir.
Peki ya takım elbise insanıysanız? Ne kadar farklı bakış açısına sahip olabilirsiniz veya takım elbise size nasıl bir kimlik katar suallerine yanıtı bulmak için bu başlığı sizin için paylaşıyoruz. Şayet takım elbise insanıysanız; Daha çok kararlı ve idealist bir duruşa sahip idare algısı edinmiş, tasarılı adımlar atmayı beğenen bir yapıya sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Özellikle iş yaşamında veya ehemmiyetli günlerin dışında takım elbise kullanımı erkeksi bir duruş sağlarken doğru kullanım ile beraber sizinle bütünleşen takım elbiseler insanlar üzerinde doğru tesiri vazgeçmenizi sağlayacaktır. Ayrıca takım elbise ile beraber kullandığınız aksesuarlar ile moda alanında da yerinizi ve kimliğinizi oluşturmuş olacaksınız.
Değişik yandan bakıldığında takım elbise ile oluşturabileceğiniz karakter algısı da, mevzuya başlarken değindiğimiz gibi giyim-kuşam alanında kullandığınız parçaların sizin üzerinizdeki tesirlerini de görüşebiliriz. Takım elbise kullandığınız yere göre ve kullanım biçimine göre tesir gösteren bir parça olarak dolaplarımızda yerini almaktadır. Tesirli bir parça olan takım elbise imaj ve kimlik olarak daha fotoğrafı bir ilenim taşırken, şıklık izlerini de gösterebileceğiniz erkek moda dünyasının birinci sırasında özel kullanım alanında yer almaktadır.
Öyle ki emin her erkeğin dolabında yer alırken iş görüşmeleri, özel günler ve maksat kitleyle bağlantıda daha güçlü bir duruşu size kazandırmaktadır. Casual kullanımı ile de günlük yaşamımızda yer alan takım elbiseler size daha havalı bir görünüm katarak doğru doğru aksesuarlar ile dikkatleri üzerinize sürüklemeyi sağlayabilmektedir.
Tüm bunların eşliğinde doğru bir imaj ve kimlik yaradılışında dış görünüm ve giyim- kuşamın tesirleri yadsınamaz bir hakikatlik oluşturmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X