Senelerdir, hakikatçi olmayan kalıpların içine itilmeye çalışıldıktan sonra, bakış açısı artık hakikat olana doğru kayıyor! Bunun ehemmiyetli göstergelerinden biri de popüler mecmuaların kapakları! Son sürprizi Vogue mecmuasının Amerika versiyonu yaptı ve kapağına Lena Dulham’ı taşıdı! Öğrenmeyenler için hemen tanıtalım: Dulham, Amerikalı orta sınıf bir ailenin yazar ve rejisör kızı. Çıkışını Girls ”Kızlar” dizisiyle yaptı. ‘Kızlar’ çoğu kritik tarafından en galibiyetli ve bayanları ilgilendiren New York dizisi olarak anılıyor. Yaşları 22-28 arasında olan 4 genç kızın iş, aşk ve aile yaşantılarını mevzu alan dizi, hakikatçi oluşuyla dikkat sürüklüyor.

Lena Dulham’a gelince. En dikkat çekici özelliklerinden biri de, bize empoze edilen ‘skinny’ tasvirine uymayan beden miktarları! Lena, 42 beden ve de yanılgısız bir görüntüye sahip değil. Öte yandan gerek dizide gerekse özel yaşamında bunu sergilemekten çekinmiyor! Vogue tecrübesinin hem onun için hem de genel hoş bayan kavrayışı için bir yenilik olduğunu korunuyor! Los Angeles’ta katıldığı bir konferansta erkek bir muhabirin neden dizide vücudunuzu saklamıyorsunuz sualine ise, ”Zira hakikatçi olan bu ve şayet benden hoşlanmıyorsanız bu sizin probleminiz” diyebiliyor. Su götürmez bir hakikat ki bir bayan 36 ya da 46 beden olsun her zaman çekici olabilmeyi muvaffak olabilir. Ehemmiyetli olan sıhhatli olmak ve kendini iyi sezmek! Lena Dulham kasırgası daha ne kadar sürer öğrenemeyiz ama yeni jenerasyon genç bayanlar için şahane bir misal olduğu kesin!

Bir önceki yazımız olan Stilinizle Sizde Oscar'lık Bir Kadın Olun! başlıklı makalemizde oscar ödül töreni giysileri ve oscar stili hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X