Genç tasarımcıların en büyük güçlüğü finansal yardım. Bir Hayli hüner, yeterli olanak bulamadığı için moda sahnesine çıkmadan yok oluyor. Lüks marka devi LVMH işte bu mevzuyu gündeme getiren bir karar aldı ve Genç Moda Tasarımcısı mükâfatı vereceğine söyledi! Katılım koşulları kolay: Öncelikle 40 yaşın altında olmak gerekiyor. En az iki hazır giyim koleksiyonu hazırlamış olmaksa bir diğer koşul. Müsabaka neticesinde birinci 300.000 €’luk büyük mükâfatın yanı gizeme markasını geliştirme mevzusunda pazarlamadan satışa bir hayli mevzuda eğitim hakkı kazanıyor.

Değerlendirmeye gelince… Öncelikle moda yazarları ve gazetecilerden oluşan bir heyet üzüntüye yapıyor. Katılımcı rakamı 10’a düşünce sırada büyük jüri var. Marc Jacobs, Karl Lagerfeld, Dior’dan Raf Simons, Givenchy’den Riccardo Tisci ve Louis Vuitton’un yeni kreatif direktörü Nicolas Ghesquière de bu jüride misyon alan tasarımcılar. “Young Fashion Designer” kazananı, Mayıs 2014’de söylenecek. Ayrıca Louis Vuitton, Emilio Pucci, Kenzo ve Givenchy gibi lüks markaları bünyesinde bulunduran LVMH, 3 değişik moda mektebine de galibiyetli talebelerine dağıtılmak üzere 10.000 €’luk mükâfatla bir yıllığına tasarım takımlarıyla beraber çalışma olanağı sunuyor. Müracaatların başladığını da anımsatalım!

Bir önceki yazımız olan !İkonik Prenses'in Yaşamı Beyaz Perde'de! başlıklı makalemizde ikonik prenses, ikonik prenses filmi ve lady diana hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X