Kıyafetlerin çizgisini kıyafete eşlik edecek parçalar tanımlamaktadır. Dış giyim seçimi işte bütün bu noktada ehemmiyet talep etmektedir. Giysilerle beraber kullanılacak geniş dökümlü kabanlar, atletik ceketler salaş havalarıyla gündüze uyarlanmaktadır. Geceye ise kürklü sol kabanlar, uzun boy paltolar, feraceler eşlik etmektedir. Bu biçimde şıklık vurgulanarak geçiş bitirilmektedir.

Gündüz Triko Kazak, Gece İpek Gömlek

Tek parçada kesişen kıyafetlerden biri de salopet tasarımlardır. Salopet giysileri zamana ve mekana göre uyarlamak çok basittir. Gündüzler için triko kazaklar, sneakerlerla giyilirken; geceler için ipek bluzlarla, gömleklerle, topuklu pabuçlarla giyilen salopetler çok iyi bir görünüm sağlar. Bu biçimde tek parça giysiyle iki değişik görünümün şıklığı tutulabilir.

Çok daha önceki zamanlarda moda olan ekose kumaşlar son zamanlarda moda ikonlarının sık seçim ettikleri kumaş çeşididir. Birbirinden değişik tesettür elbise alternatifi bulunan yumuşak kaşmir kumaş cinsinden yapım edilmiş olan ekose elbise çeşitleri arasında tüm kadınlar için kendi stillerine uygun değişik elbise modelleri mevcuttur.

Tesettür Ekose Elbise Modelleri

Her sezon seçim edilebilecek olan ekose kumaş kıyafetlerin hanımlar için bırakılmaz bir desendir. Hemen her kadının kıyafet dolaplarında ekose kumaş bir giysiyi vardır. Bu ekose kıyafetler değişik kombin yapılabilir.

Tesettür Ekose Elbise Kombini

Kloş kesimden, dar kesime, hatta salaş stile kadar bir hayli modelleri bulunmaktadır. Tesettür ekose giysileri, tesettür giyime uygun olarak kombinlemek oldukça basittir. Ekose dendiğinde öncelikle akla gelen renk kırmızı ile beyaz renktir. Kırmızı ve beyaz renk kombini tesettür kıyafette çok güzel durur. Bu renklerdeki ekose elbise beyaz veya siyah bir hırka ile giyildiğinde hem iş yerleri için hem de özel sektör için günlük hayat için uygun bir kombin olur. Tesettürlü kadınların şıklığını bitiren şarp ya da şal tercihi ekose elbise seçimlerinde ehemmiyetli olan püf noktadır.

Özel günler için şık ve nazik bir model arayanlar için, değişik renk seçeneğine sahip bir hayli elbise modeli bulunmaktadır. Belden oturan kloş etekli bol kıyafetler tesettürlü hanımlar tarafından çok hoşlanılırken, tesettür elbise maliyetleri mahsulün tasarımına göre değişmektedir Nitelikli kumaşlar ve itinalı emekçilikle ortaya çıkan mahsullerin maliyeti de değişiktir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X