Gardıropta Detoks Yapma Vakti Geldi!

G Şengel tarafından tarihinde yayınlandı

Gardırop detoksu ne demek?
Tarz sahibi, kimliği, kişiliği ve öyküsü olan, net, yalın, zamansız, yatırım gardırobu oluşturmaktır. Devamlı yeni bir şey almaya son vermek, uslu, çok fonksiyonel ve az parça ile çoklu kombinler hazırlamak, gardırop önünde geçirilen saatlere son vermek, tüm kıyafetlerinizi kullanabilmenizi sağlamaktır.

Nasıl uygulanıyor?
Gardırop detoksu bir tarz kimliği incelemesiyle başlar. Bu noktada saç ve cilt rengi gibi noktaların da tanımlanması gerekiyor. İlk safhada gardıropta olmaması gereken, sevk edilecek ve verilecek elbiseleri çıkarmak gerek. İkinci safhada metamorfoza uğrayacak elbiseleri ayırıp tamir ve bakımları yaptırılmalı. Sonra kalan elbiseleri renk, öykü, mevsimlerine göre ayırıp mix&match kombin operasyonu yapılmalı. Son olarak gardırop tasarıyı oluşturup, her biri muhakkak özelliklere giysiler yerleştirilmeli. Ben alıcılarıma her kombini tek tek fotoğraflıyorum. Siz de detoksunuzu bitirdikten sonra kombinlerinizi fotoğraflayarak kalıcı olmalarını sağlayabilirsiniz.

Geçen sezon dolabımıza ilave edilen ama bu sezon trendler arasında kendine yer bulamayan, dolaptan çıkması gereken parçalar hangileri?
Benim teklifim trendleri okumayı bilmek. Başka Bir Deyişle neler mikro trend, neler makro trend? Bu sene mikro olan yıla ne olur? Bu sene makro trend olan yıla da devam eder mi? Ve Elbette uslu yatırım gardırobu için tek senelik ya da altı ay gardıropta kalacak geçici parçaları zati gardıroba hiç almamak. Fakat yeniden de geçtiğimiz güz-kış gardıroba ilave edilen fakat bu sezon trendler arasında yerini bütün bulamayanlar: Sülfür sarısı ya da asidik yeşil parçalar ve metalik renkli dış giyim, kundura ve çantalar. Sülfür sarısı, asit yeşili bu sene yerini daha olgun safran sarısına vazgeçti. Geçtiğimiz sene sülfür sarısı alınan büyük parçalar ve metalik renkli çanta ve pabuçlara bu sene geçmiş olsun.

Peki geçen sezon dolabımıza ilave edilen ve bu sezonda da kullanılabilecek parçalar hangileri?
60’lar yeli, kısa çan elbiseler, uzun çizmeler, büyük güneş gözlükleri, ten etek, ten pantolon, ten pardösüler, kadife ceket, yakalarda kürk, maskülen tek renk takım elbiseler, panço ve pelerinler, triko ekipler, şeffaf parçalar, uzun manto ve kabanlar, oversize kabanlar…

Aldıklarını bir cinsli kombinleyemeyenlere nasıl nasihatler verebilirsiniz?
Evvel sıkı bir gardırop detoksu yapın. Arının, rahatlayın ama sonra ‘yoyo perhizi’ örneği geri almayın. Modası geçecek, sezonluk parçalar almayın. Az olan çoktur, unutmayın. Gardırop ne kadar yalınsa, o kadar çok kombin yapabilirsiniz. Net. Ana parçalarınızı başka bir deyişle sadık arkadaşlarınızı tanımladıktan sonra takı, kemer, eldiven, şapka, fular, atkı, şal, çanta vb. emekçi arılarınızla arttırın. Modaya değil, tarza yatırım yapın. Alışveriş yapmadan evvel fikrin üstüne yatın başka bir deyişle hemen almayın. Duygusal boşluktayken ya da moraliniz bozukken alışveriş yapmayın. Sanattan beslenin. Başkasının üstündekine değil, kendi gardırobunuzda olanlara odaklanın. Uslu alışveriş yapın, uslu yatırım gardırobu oluşturun.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.