Yeni bir seneyle beraber hepimiz yeni başlangıçlar yapmayı beğeniyoruz. Bu başlangıçlardan birisi de kuşkusuz tarzımızla alakalı olanlar. Tertemiz bir stil tutmak için devam eden indirimler büyük bir avantaj yaratıyor. Ancak indirim alışverişine gitmeden evvel gardırobunuzu elden geçirmeniz, hem afaki parçalara yönelmenizi hem de paranızı en uslu biçimde tüketmenizi sağlar. Peki nasıl? İşte sezon detoksunun 4 adımı:

1 BİR ‘SAYIM’ YAPIN: Gardırobunuzun popülasyonunu tanımlama zamanı! Kaç kazağınız var? Kaçını giyiyorsunuz? Hangi çantanızı kullanıyorsunuz? Hiç değmeden gardırobunuzda duran pantolonların rakamı kaç? Özetle, işlevsel parçaların oranını tanımlama zamanı..

2 VERİN-RAHATLAYIN: Oran tanımlandıktan sonra acı hakikatle yüzleşme zamanı: Kullanmadıklarınızın oranı, kullandıklarınızdan çok daha fazla değil mi? Peki ‘varmış’ gibi yapıp yer işgal eden bu parçaları ‘sahiplendirip’ yenilerine yer açmak daha iyi olmaz mı? O zaman verin, gerekirse ikinci el satan online sayfalarda satın veee rahatlayın!

3 DÜZENLEYİN-ROTASYON YAPIN: Elbiseleriniz eksildikten sonra bunu yapmak kuşkusuz daha basit olacak. Sahip olduğunuz parçaları, basitçe erişebileceğiniz ve görebileceğiniz biçimde düzenleyin. Aynı renk ve modelleri tekerrür tekerrür giymek yerine, rotasyon yapın, giymediklerinizi de kullanın!

4 ANAHTAR PARÇALARI İLAVE EDİN: Veee alışveriş zamanı. Devam eden indirimler bir hayli fırsat sunuyor. Alışverişe çıkarken, tarzınızın esası olacak ‘anahtar’ parçaları tanımlayın ve yetersiz varsa evvel bunları ilave edin. Mesela? Şık ve uzun seneler kullanabileceğiniz bir kaban; işlevsel bir çanta; sezon trendlerini yansıtan bir beyaz gömlek gibi…

İşte şimdi kışa artık tamamen hazırsınız!

Bir önceki yazımız olan Sweatshitler Bu Sezonda Yeni Moda! başlıklı makalemizde sweatshirt çeşitleri, sweatshirt kombin ve sweatshirt modası hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

1 thought on “Gardıropların da Detoks Yapma Vakti Geldi!

  1. Merhabalar 😇 Yazınızda vermiş olduğunuz faydalı bilgiler için size çok teşekkür ediyorum. Yaklaşık iki yıldır ben de daha sade bir yaşam sürüyorum. Daha sade bir yaşamı seçmek ve bunu sürdürmek gerçekten sabır ve çaba istiyor. Tüketimin hızla artması ve artık pek çok şeyin daha kolay ulaşılabilir olması satın alma duygumuzu tetikliyor. Bu da bizi hem yaşam alanı olarak hem de zihnen yoruyor. Ancak bu gidişata elbette birlikte dur diyebiliriz. Hızlı moda yerine yavaş modayı benimseyebilir, yaşamımızı daha sürdürülebilir hale getirebiliriz. 💚 Herhangi bir ihtiyacımız olduğunda sıfırına bakmak yerine ikinci el kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla ikinci eli keşfedebilir, ihtiyaçlarımızı ikinci el olarak karşılayabiliriz. Hem maddi açıdan tasarruf hem de doğaya sağladığımız katkı ile gelecek nesillere daha temiz bir çevre bırakabiliriz. İzninizle, ben de bu konu üzerine kaleme aldığım bir makalemi sizinle paylaşmak Keyifli okumalar dilerim. 🙏 Yazılarınızın devamının gelmesi dileklerimle. Çok sevgiler 💙

    instagram ebru.bektasoglu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X