Sizde de bu meseleler var mı? Sonrasında kullanmadığınız parçalar alıyor, aldıktan sonra pişman oluyor çünkü hiç giymeyeceğinizi öğreniyor, nitelikten ziyade almış olmak için almaya konsantre oluyor, birbirinin neredeyse tıpkı benzersi parçalar alıyor sonra da ‘Neden benim giyecek hiçbir şeyim yok?’ diye afallıyorsunuz… O zaman hemen söyleyelim: Gardırobunuzun bir mimara gereksinimi var. Nasıl bir mimar, işi esastan alıp son vazoya kadar götürüyorsa, sizin de gardırobunuzu öyle kurgulamanızı nasihat ediyoruz. Bunu yaparken nelere dikkat faktörüz gerektiğine gelince:

1 ‘Benim tarzım budur!’ dediğiniz tarzı belirleyin. Başka Bir Deyişle içinde en rahat sezdiğiniz, insanların ‘Aaa bu onun tarzı’ diye size aftedeceği parçaları tanımlayın.

2 Tarzınızı şahsileştirin. Unutmayın, sizin aldığınız parçayı bir hayli başka şahıs da satın alıyor. ‘Pişti oldum’ tasasına düşmemek için, o parçaya nasıl bir yorum katarsınız diye düşünün. Fular, kolye, küpe, broş ya da eşleştireceğiniz parça ile kendi karakterinizi katın.

3 Renkleri eleyin… Trendy olan renkler, beğendiğiniz renkler, başkasında hoşlandığınız renkler. Çok hoş olsalar da bunlar size yakışmayabilir. Siz kendi renklerinizi tanımlayın. Bunu nasıl yapacağınıza gelince: Renkli bir parça giydiğinizde, ekstra başka bir ekleme de yapmadan saç, makyaj vb gelen yorumlara dikkat edin. Aynı saç ve makyajı taşıdığınız halde ‘Sen bitkin musun? Hasta mısın?’ vb mi diyorlar yoksa ‘Bakım mı yaptırdın? Saçını mı boyattın?’ diyorlar… Çünkü pozitif tenkitler, reelinde tamamen size yakışan rengi bulmanızdan kaynaklanır.

4 Kapsül gardırobunuz sağlam olsun: Her gardırobun gereksinimi olan kilit parçalar vardır: İyi kesimli, size yakışan bir jean; stilettolarla akşam tarzınız, sneaker’larla gündüz can kurtaranınızdır ve hep aynı jean’i giydiğinizi kimse kavramaz dahi! Keza benzersi bir beyaz gömlek, iyi kesimli bir siyah giysi, şık lacivert bir ceket, bir trençkot, kıvrımları vurgulayan bir siyah kalem etek için de geçerlidir. Kilit parçaları tanımlayın ve bunları en nitelikli alternatiflerden satın alın. Tarz bulmacasının geri kalanı bu parçalarla daha basit gözülecektir!

Bir önceki yazımız olan Editörlerin Sizler İçin Seçtiği Çantalar! başlıklı makalemizde çanta tavsiyeleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X