Farklı Tarzda Tesettür Giyim Modelleri

G Şengel tarafından tarihinde yayınlandı

Tesettür giyim gençler ve yaşlılar olmak üzere başlı başına bir moda akımıdır. Birbirinden şık tesettür giyim kombinleri değişik pek çok sergeni süslemektedir. Etek, pantolon, giysi, tunik, eşarp, şal, kaban, ferace gibi parçalara ait pek çok ürün çeşidi bulunmaktadır. Bu giyim stilinde en çok kullanılan ve her giysiyle kombin yapılan parça giysilerdir. Tesettür giyimde orta yaşlı ve yaşlı grup dışında genç kesim için de düşünülmüş pek çok model bulunmaktadır. Genç tesettür giysi modelleri genç kızlara çok yakışmaktadır.

Hem konforlu hem de kullanışlı olan tesettür giysi modelleri gün süresince rahatlıkla hareket edebilmenin neşesini tesettürlü kadınlara yaşatmaktadır. Artık bu tasarımlar günümüzde çok daha geniş bir alternatif yelpazesine sahiptir. Akla gelebilecek tüm giyim tarzlarına uygun bir tesettür giysi modeli bulmak olasıdır. Bununla beraber birey kendi tarzını yansıtmak istediğinde de tek yapması gereken en yeni modeller içinden doğru bir seçim yapmak ve şık aksesuarlar ile bu giysi modelini buluşturmak olmaktadır.

Tesettür Giysi Trendleri Yenilenmiştir

Yeni model giysi modelleri bazı farklılıkları da birliktesi getirmiştir. Misalin tesettür giysi modelleri günümüzde asimetrik kesimlerle buluşmuştur. Giysinin yaka kısmı ya da etek ucu kısmı hatta kolları dahi asimetrik kesim trendi ile toplanarak apayrı, değişik bir görünüme bürünmüştür. Özellikle çağdaş giyim stilini stil edinen kadınların asimetrik kesim trendine daha sıcak baktığı görülebilir.

İşlemeli ve Nakışlı Giysiler

Günlük kullanım için dizayn edilen giysi modellerinde operasyonalar ile nakışlar ön tasarıya çıkmaktadır. Bu tasarımların harekâta ayrıntıları ve nakışları ile bir hayli nazik bir görüntü kazandığı apaçıktır. Otantik aksesuarlar kavmi giyim stili ile bütünleşen işlemelere, nakışlara eşlik ettiğinde harika kombinler ortaya çıkabilmektedir.

Kemerlere Yer Verilmelidir

Kemerler, kuşaklar çekmecelerden çıkarılmalıdır. Kemer ya da kuşak kullanımı da yükselen trendler arasındadır. Bel hatlarına vurgu yapan tesettür giysiler ile kemer ile kuşaklar daha nazik ve daha etkileyici bir duruş sergilemektedir. Bu şık tasarımlara ilaveten üste yelek ya da pelerin gibi aksesuarlar da eşlik edebilir. Bu sayede kışın ya da güzde hava şartlarına uygun bir kıyafete dönüşmesi sağlanabilir.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.