Güzelliğin Bilinmeyen En Önemli Sırları

Hoşluk ürünleri mevzubahisi olduğunda, hemen ‘mucize’ olduklarına dair bir rivayet de dağılıyor peşlerinden. Öte yandan, her ürünnam ve usulün ‘mucize’ olarak tanıtıldığı bir civarda, hangisinin gerçekten işe yarayacağını kestirmek güç! Tanınmış web sitesi Refinery ise buradan yola çıkarak moda mecmualarının hoşluk editörlerinin gizemlerini derlemiş. İçlerinden herkese hitap edebilecek 4 tanesini Devamı…

Makyaj ve Güzellik Tüyoları

Makyajda Uygun Ton Bulma Kadınların makyaj yapmasında ki amaç yüzün kusurlu yerlerini yok etmek, güzel yerlerini ön plana çıkarmaktır. Bunu gerçekleştirmek için doğru ışığın, gölgenin ve renklerin orantılı olarak kullanılmasıyla meydana gelir.


Açık tonlar, yüzdeki dar yerleri geniş yansıtmak, çukur ve karanlık yerleri daha soft göstermek için; koyu renkler ise, çok geniş yerleri daraltmak, uzun bölümleri kısa göstermek için uygulanır.


İki farklı renk aynı yerde kullanıldığında büyük bir uyumsuzluk ortaya çıkar. Makyajımızın amacıda bu zıtlıklardan yararlanarak yüzdeki kusurları düzeltmektir.

(daha&helliip;)