Midi Etek Nasıl Giyilir?
Diz altı ile ayak bileği arasında bir boya sahip ve bele oturan, dökümlü bir formda olan bu etekler, mini eteklerin yerini alacak gibi görünüyor. Genellikle çiçek desenli, pileli, ekose ve ten midi etekler ön tasarıda olsa da pek çok renk ve desen seçeneği görmek muhtemel. Güz-Kış sezonunun bu kadınsı eteklerini kombinlemek hiç de basit değil. Kısa boylu bayanların doğru kullanıldığında boylarını uzatacak olan midi etekler nasıl giyilir?

Midi Etekler Hangi Üstler İle Giyilir?
Midi etek giyerken üstünde durmanız gereken mevzu denge olmalı. Hafif dökümlü bir formu olan bu etekler ile bol üstleri giymemelisiniz. Bedene oturan bir bluz ya da gömlek seçim etmelisiniz. Böylece oldukça balanslı ve kadınsı bir görünüm kazanırsınız. Ayrıca bu etekleri bel ile aynı hizada kullanarak daha ince görünebilirsiniz.

Bu etekleri kullanırken üstleri eteğin içine koymak gerekiyor. Tabi şayet bluz ya da gömlek giyecekseniz. Crop top üstler ile özellikle yüksel bel midi etekler şahane durmaktadır. Kış sezonunda yumuşacık kısa kazaklar ile rahatlıkla kullanabilirsiniz. Aynı biçimde kısa ceketler ve sezonun trendi bayan gömlek üzeri giyilen kısa üstler ile yeniden bu etekleri kullanabilirsiniz.

Midi Etekler Hangi Pabuçlar İle Giyilir?
Bu etekler boyları itibariyle kundura tercihinde tereddüt vazgeçebilir bizi. Alt bacakta bittiği için bilekte biten botlar ile giyilmesi doğru değildir. Aksi takdirde bacağınız kesileceği için kısa görünürsünüz. Bileğinizi sarihte vazgeçen pabuçlar seçim etmelisiniz. Ya da dize kadar uzanan çizmeler giyerek bacaklarınızı tamamen kapatabilirsiniz. Kadınsı bir görünümü olduğu için bu eteklere topuklu pabuçlar çok yakışmaktadır. Özellikle sivri burun stilettolar, sandaletler ile şık bir görünüm tutabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X