Erkeklerde Şık Olmaz İçin Bazı Sırlar!

G Şengel tarafından tarihinde yayınlandı

Erkek şıklığının en ehemmiyetli parçalarından birini simgeleyen takım elbise, doğru kaideleri uygulayarak seçildiğinde, baş döndürücü tesir yaratabiliyor. Tıpkı bayanların gardıroplarında kesinlikle bulunması gereken zamansız mekansız büyülü parçalar gibi erkeklerin de en özel gidişatlarını kurtaracak takım elbise modellerine gereksinimleri bulunuyor. Beden tipinize ve stilinize uygun takım elbiseyi bulduktan sonra en doğru biçimde giymeyi ve kullanmayı öğrenmek de başlı başına uzmanlık gerektiriyor. Çünkü takım elbise, girdiğiniz civarda imzanızı vazgeçmeniz için oldukça tesirli bir usul.

“Kumaş Niteliği”

Takım elbise seçerken belki de en çok dikkat faktörüz gereken mevzu, takım elbisenin üretildiği kumaşın yapısıdır. Kumaş içeriğinde muhtemel olduğunca polyester malzeme bulunmamasına itina göstermek gerekiyor. Çünkü polyester, güneş ışığında parlama yaparak, takım elbiseyi niteliksiz ve ucuz gösterebiliyor. Bu sebeple yaz mevsimi için keten ve lifli ipliklerle üretilmiş kumaşları, kış ve güz mevsimleri için yünlü ve tüvit gibi dokulu kumaşları seçim faktörüz, hatasız görünmeniz için büyük fayda sağlıyor. Günlük takım elbise tercihlerinizi griler, duman rengi ve antrasit renklerinden yana kullanmanız, siyah takım elbiseye oranla daha şık bir izlenim yaratacaktır. Siyah ve lacivert renkli kumaşlarla üretilmiş takım elbiseleri, daha çok özel günlerde ve akşam programları için seçim edebilirsiniz.

“Şıklığa Giden Yolda İkinci Adım: Beden Tipinize Uygun Takım Elbise”

Bedeninizi iyi tanımanız, erkek takım elbise tercihinizde en doğru neticelere erişmeniz için ehemmiyetli bir kriter. Şayet omuz yapınız geniş ve iddialı ise takım elbisenizin ceketi daha ufak vatkalı olabilir. Daha doğal ve şık bir görünüm için ehemmiyetli bir ayrıntı olan omuz tasarımı, ceketin omuz kısımlarının bütün olarak oturması ile de yakından alakalı. Üzerinizde ceketiniz varken kollarınızı kaldırdığınızda, omuz kısımları havaya kalkıyorsa, bir büyük beden ceketi sınamakta bereket var. İnce bir beliniz varsa slim fit tasarımlar bütün size göre! Bedene oturan tek ya da 2 düğmeli ceketler, şıklığınızı ön tasarıya çıkarmak için fayda sağlıyor. Ceketinizin uzunluğunun kalça kısmınızı kapattığından emin olmanız da hatasız takım elbiseyi seçerken büyük ehemmiyet taşıyor. Uzun ceketler, her cins beden tipine sahip erkek için nazik ve asil bir görünüm kazandırıyor.

“Dikkatle Oluşturulmuş Boy Ayarları”

Takım elbise seçerken, ceket manşetlerinin ve pantolon boyunun hatasız şekilde ayarlanmış olması, neticeyi doğru orantılı olarak etkiliyor. Takım elbisenin pantolon boyunun, pabucunuzun üzerine düşecek kadar uzun olması yeterli oluyor. Topuklara kadar uzaması görüntüyü azıcık salaş hale getirebiliyor. Bu sebeple, pantolon boyunun iyi ayarlanmış olması, şık ve fit bir görünüm için ehemmiyet taşıyor. Pantolon üzerinizdeyken oturduğunuzda, çorabınız pantolon paçalarından bacağınızı göstermeyecek kadar uzun olmalı.

“Manşet ve Yaka Ayrıntıları”

Ceketinizin içine giyeceğiniz gömleğin kol manşetleri, takribî 1,5 cm. dışarıda kalacak şekilde uzun olmalı. Daha fazla uzun ya da kısa olması, takım elbisenin görüntüsünü bozabiliyor. Gömleğinizin yakası, ceketin yakasının altına girmemeli ve yaka klapası ile arasında takribî 1,5 cm. boşluk kalmalı. Bu miktarı, kol manşeti ve yaka boşluğunun aynı biçiminde de aklınızı yakalayabilirsiniz. İnce yaka klapasına sahip ceketler atletik ve çağdaş tasarımlara, daha kalın klapalı modeller ise bayağı tasarımlara uygulanıyor. Seçeceğiniz erkek takım elbisenin, stilinize uygun olup olmadığını bu biçimde de tanımlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.