Erkeklerde Bedene Göre Ceket Seçmek

G Şengel tarafından tarihinde yayınlandı

Erkeklerin ceket seçerken beden biçimlerini, hatalarını ve öne çıkarmak istedikleri beden hatlarını dikkate almaları gerekiyor. Ayrıca ceket ile kombinlenecek öteki parçalar da erkek ceket tercihinde büyük bir etmen oluyor. Bedene uygun olmayan ceketler şık bir ekibin dahi karizmasını yerle bir ederken, doğru ceketler kolay kombinlerin kurtarıcısı oluyor.

“Yanlış Seçimleri Omuzlar Ele Veriyor”

Ceket seçerken erkeklerin evvel omuz yüksekliğine ve genişliğine dikkat etmesi öneriliyor. Şayet ceketi giydiğinizde omuzların altında potluk oluşuyorsa kıyafet size büyük anlamına geliyor. Şayet ceket omuzlarının uçları havaya kalkıyor ve omuzlarınızı hareket ettirilirken kıyafetin sırt ve kol kısımları rahatsızlık veriyorsa ürün vücudunuz için dar demek oluyor. Bu gidişatta değişik beden ve kesime sahip erkek ceket modelleri ile sınamalarınızı sürdürebilirsiniz. Ceket seçerken bel miktarları da ehemmiyetli bir yere sahip. Ceketin belinize uygun olmadığını ekibi giydikten sonra önünüzü ilikleyerek kavrayabilirsiniz. Elinizi bedeniniz ile ceket arasına sokarak rahatlıkla hareket ettirebiliyorsanız ceket size göredir, eliniz aralığa girmiyorsa ceket dar, çok bolsa ceket size büyük anlamına kazanç. İki düğmeli ceketlerin üst düğmesinin, üç düğmeli ceketlerin ise orta düğmesinin bütün göbeğinize denk gelmesi gerektiğini öğrenmelisiniz. Ceketin boyunun size uygun olup olmadığını böylece test edebilirsiniz.

“Doğru Ceketle Kilo Kamuflajı Muhtemel”

Kol ve omuzlar giysilerin yanlış vücutlarını ele veren ilk yerler oluyor. Ceketlerin kol uzunluklarının gömlek manşetlerinden 1.5 – 1.2 cm kadar kısa olması gerekiyor. Tüm bu ölçümleri vatka gibi eklentilerden sonra yapmanız öneri ediliyor. Yapı olarak omuzlarınız düşükse ek vatalar kullanarak ceketlerin omuzlarını yükseltebilir, vatkaları dikiş ile değişmezleyebilirsiniz. Şayet boyunuz kısaysa uzun ceketlerden sakınmalısınız. Kısa boylu erkekler için kısa ve bele oturan netler daha uygun görülüyor. Uzun boylu erkekler ise ceket tercihi yaparken daha uzun boyları kullanabiliyor. Ancak çok uzun boylu ceketlerin bireyleri olduğundan daha vurdumduymaz gösterebileceğinin de altı çiziliyor. Sarih renkler de yeniden şahısların daha kilolu görünmesine neden oluyor, koyu renklerle ise kilolar basitlikle kamufle edilebiliyor. Ceketin içine giyebileceğiniz yeleklerle karın bölgesindeki fazlalıklarınızı saklayabilirsiniz ve rahat etmek için yeleğin son düğmesini sarih vazgeçmeyi unutmamalısınız.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Abiyede Hazır Modellere Bakın! başlıklı makalemizde tesettür abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.