En Sık Kullanılan Makyajlardan Eyeliner!

G Şengel tarafından tarihinde yayınlandı

Bayanların sıklıkla kullandıkları makyaj malzemelerinden biri olan eyelinerlar özel sürüş teknikleriyle beraber uygulanır. Eyeliner sürmeyi öğrenmiyorsanız yazımızın devamını takip edebilirsiniz.

Son günlerde cat eyes trendi oldukça yükselişe geçen makyaj trendlerinden biri. Gözlere kedi gözü tesiri yaratmak için eyelinerlardan takviye alabilirsiniz. Eyelinerı düzgün bir biçimde sürebilmek için elinizdeki eyeliner fırçasının ince olmamasına itina gösterin. İnce uçlu eyelinerle daha fazla yanılgı yapmanız kaçınılmaz. Bu sebeple eyelinerı olağan uçlar arasından seçerek muntazam eyeliner sürmenin ilk adımını atmış olacaksınız.

Eyeliner sürmek için gözünüzü dışarı doğru gerdirmeyin. Bunun yerine ilk olarak kirpiklerle göz kapağının buluştuğu yere muntazam bir hat çekin. Çizgiyi sürüklemeye içeriden dışarı doğru başlayın. Çizginin ince olduğuna karar verdiyseniz elinizdeki fırçayı kullanarak daha kalın bir çizgi çekin. Fakat sürüklediğiniz hattın formunu bozmayın. Göz kenarlarına hafif biçimde form vermek için dış kısmında yukarıya doğru ince bir çizgi çekin. Gözleriniz bu çizgiyle beraber cat eyes görünümüne kavuşacaktır. Çizgiyi istediğiniz gibi azıcık daha yukarıya doğru çizerej bu imajı güçlendirebilirsiniz.

Eyeliner sürüklerken rastgele bir yanılgı yaparsanız bu yanılgıyı kulak çubuğu yardımını düzenleyebilirsiniz. Kulak çubuğunun ucunu nemlendirin ve yanılgılı yerleri çubuk desteğiyle düzenleyin. Eyeliner sürüklediğiniz bölgelere krem ve pamuk gibi şeylerle müdahale etmeyin. Bu yaptığınız makyajın tamamen bozulmasını sağlayacaktır.

Eyeliner sürerken uç kısmına biçim vermekte güçlük yaşıyorsanız rastgele bir kredi kartından yada olağan bir karttan faydalanabilirsiniz. Kartı göz ucunuza paralel ve yukrı doğru yakalayıp ucuna istediğiniz gibi muntazam bir çizgi sürükleyebilirsiniz. Kartı göz ucundan kaldırdığınızda çizginin ne denli düzgün olduğunu göreceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Dolby Tiyatrosunda Moda Geçidi Oldu! başlıklı makalemizde dolby modası ve dolby tiyatrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.