Dikkat çekici göz renklerinden biri olan yeşil göz rengi, ters renklerle birlikte ortaya çıkarıldığında muhteşem bir makyaj ortaya çıkar. Renklerle oynamak ve uygun renkleri bir araya getirmek, gözlerin rengini ve bakışları daha etkileyici hale getirir.

Yeşil gözlüler için makyaj tekliflerinden gözde rengimiz; mordur. Özellikle de bordo rengine yakın olan morlar bütün size göredir. Mavi gibi far renklerinden netlikle uzak durulmalıdır. Bu renkler gözlerinizin mat bakmasına neden olduğu gibi, sürükleyiciliğini de arka tasarıya atar.

Yeşil gözlüler için en uygun renklerden biri de; liladır. Lila renginin yanı gizeme yeşil renkli göz kalmeleri ve farlarda göz renginizin bütün olarak ortaya çıkmasını sağlar. Yeşil gözlüler için en uygun yeşil tonu; koyu yeşildir.

Yeni sezonda gözlerde parıltılar oldukça trend. Siz de yeşil gözlerinize parıltı katmak istiyorsanız; bakır tonlarını seçim edebilirsiniz. Göz kapağınızın uç taraflarına bakır tonlarında parıltılar uygulayarak güz kış sezonu için zaferli bir makyaj yapabilirsiniz.

Doğru öğrenilenin aksine yeşil göz rengine sahip olan şahıslar siyah kalemlerden uzak durmalıdır.Gözlerde keskin ifadenin yerine daha soft bakışlar tutulması için kahverengi kalem kullanılması daha uygundur. Kahverenginin yanı gizeme; kullanılacak göz kalemi renklerinin içinde gri de yer alır. Gri farlar ve göz kalemleri yeşil gözleri daha canlı gösterir. Çoğu zaman rimel rengi dahi kahverengi seçilerek gözlere doğal parlaklık sağlanmalıdır.

Gözleriniz olduğundan daha büyükse; koyu renk farları uç bölgelere uygulayın. Daha sarih far renklerini ise göz kapağının öbür kısmına uygulayın. Gözleriniz daha minikse bu operasyonun bütün tersini uygulamalısınız. Yeşil gözleri daha fazla ortaya çıkarmak için nezaret bölgesinin iç kısmına deri rengi kalem sürerseniz daha aydınlık bakışlara sahip olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X