El ve Tırnak Bakımı İçin Bunları Okuyun!

G Şengel tarafından tarihinde yayınlandı

Sararmış tırnaklar sıhhatsiz ve makûs bir görünüme neden olur. Sararmış tırnaklardan kurtulmak için hoşluk salonlarını ziyaret faktörüz gerekmez. Bir kaç kolay usulle sararmış tırnaklardan kurtulmak muhtemel.

Soda: 1 çorba kaşığı kabartma tozu ile aynı ölçüde sodayı macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Daha sonra ince pamuklu bir çubuk desteğiyle macunu tırnak uçlarına uygulayın. En iyi netice için 6 ila 8 hafta yineleyin.

Sabun ve Limonlu Rehabilitasyon: Bir ılık su kadehinin içine 1/4 limon suyu ve 1, 2 damla akışkan sabunu alarak karıştırın. Karışımı ince pamuk desteğiyle tırnaklarınıza uygulayın. Ilık suyla ellerinizi yıkayın. Daha sonra ıslatıcı bir krem uygulayın.

Limon: Limon suyunu direk olarak tırnaklarınıza sıkın. 10 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile ellerinizi durulayın. Limon kurumaya neden olduğu için uygulamadan sonra ellerinize ıslatıcı uygulayın.

Limon/ Kabartma Tozu: 3 yemek kaşığı kabartma tozunu, 1 çorba kaşığı limon suyu ile karıştırarak pürüzsüz bir macun kıvamı elde edebilirsiniz. Tüm tırnak uçlarına bu karışımı uygulayarak pürüzsüz bir görünüm elde edin.

Diş Macunu: Diş macununu tırnak uçlarına uyguladıktan 5 dakika sona ılık su ile ellerinizi durulayın. Haftada bir kaç defa uygulayın.

Deniz Tuzu: 200 ml suyun içerisine iki yemek kaşığı deniz tuzunu ilave edin. Soğuduktan sonra tırnaklarınızda bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın.

Beyaz Sirke: 200 ml suyun içerisine 1 yemek kaşığı beyaz sirke ile karıştırın. 8 dakika süresince tırnaklarınızda bu karışımı bekletin.

Bir önceki yazımız olan Dolby Tiyatrosunda Moda Geçidi Oldu! başlıklı makalemizde dolby modası ve dolby tiyatrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.