Aşınmayan trend ekose bu sezon cadde modasında yükselişe geçti, 2017/18 Sonbahar-Kış sezonunun bırakılmazı haline geldi. Zamansız ekoseyi bu sezon azıcık daha farklı formlarda görüyoruz. Kendall Janner, Gigi Hadid gibi modaya istikamet veren dünyaca şöhretli yıldızların da bırakamadığı ekosenin trend kullanımlarına bir göz atalım.

Ekip Ruhu

Ekoseyi ekip halinde kullanmak bu sene oldukça trend. Ekosenin ceket pantolon ya da ceket etek halinde kullanımlarını çok sık görmeye başladık. Bu ekipleri seçeceğiniz kunduraya göre gündüzden geceye uyarlabilirsiniz. Gündüz spor kundura ve çanta ile akşam kadınsı ince topuk botlarla farklı bir tarz oluşturabilirsiniz.

Basic Stiller

Daha çok normal tarzlarda gördüğümüz ekosenin bu sezon azıcık daha casual tarza uyarlandığını görüyoruz. Normal formları beğenmeyenler için hem rahat hem de cool bir görünüm oluşturmak muhtemel. Ekose ceketleri içerisine basic t-shirt, kabanları farklı renklerde basic trikolar ile bitirmek çok moda.

Karıştır Birleştir

Bu sezon farklı renk ve büyüklükte ekose desenleri bir arada kullanmak oldukça trend. Hem moda haftalarında hem de şöhretli adların seçimlerinde çok sık görmeye başladık. Farklı parçaları bir araya getirmek azıcık tehlikeli tabi. Modaya ayak yalana çalışırken moda kurbanı da olabilirsiniz. Kullanacağınız parçaların karmaşadan kumpas oluşturmasına itina gösterin. Tabi bitirici parçalarınız, çanta ve kundura tercihiniz de oldukça ehemmiyetli. Ekose parçalarınız aşırısıyla dikkat sürükleyeceği için çanta ve kundura tercihiniz de olabildiğince sade olmalı.

Oversized/Elbise Formlar

Geçtiğimiz sene yükselişe geçen ve yaşamımızda varlığını sürdüren oversized formlar ekose desenlerde de karşımıza çıkıyor. Oversized ceketlerin elbise formları bu senenin en yaygın trendlerinden.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X