Yaşamın her alanında natürelliği aradığımızı düşündüğümüzde, giydiğimiz elbiselerin de rahat, sıhhatli ve nitelikli bir tarz için saf materyallerden üretilmiş olmaları büyük ehemmiyet taşır. Bu surattan Ege’nin bereketli topraklarında yetişen saf pamuktan üretilen giysiler, iyi giyinmeyi önem veren, şıklığı natürellikte bulanların bir numaralı seçimidir.

Güneşinden toprağına, yağmurundan rüzgarına çok özel bir coğrayaya sahip olan Ege Bölgesi’nde yetişen pamuk; uzun elyafı, canlılığını hiç kaybetmeyen parlak lifleri, yumuşacık dokusu, soluk alan yapısı ile erkek giyimine natürelliği ve 1. sınıf niteliği taşır.

İmtiyazlı Tarz İçin Üstün Nitelik

Pamuklu giysiler, natürel olmaları sebebiyle giyim sektöründe yeri doldurulamaz ehemmiyettedir. Fakat Ege pamuğu, iyi bir pamukta olması gereken tüm özelliklere sahip olduğu için ödünlüdür.

İyi bir pamuğun ilk özelliği, lif uzunluğudur. Pamuğun lifi ne kadar uzun olursa, ipliğin niteliği ve dayanıklılığı o kadar çoğalır.
Ege pamuğu hatasız beyazlıkta ve parlak bir görünümdedir. İplikleri üstün renk yakalayabilme özelliğine sahip olduğundan, bu özel pamuktan üretilen giysiler canlı renkleriyle fark yaratır.
Lifi incedir. Lifin ince olması, ipliğin eğrilebilme potansiyelini çoğaldırır. Bu da dayanıklılığın çoğalması demektir. Tıpkı incelik gibi lifin uzun olması da, dokumanın daha muntazam yapılabilmesini, kopmalar alana gelmemesini, başka bir deyişle dayanıklılığı arttırır.
Bir pamukta yabancı maddeler ne kadar çoksa iplik kopuş rakamı da o kadar çoğalır. Bu da o pamuğun niteliğini düşürür. Ege pamuğunun nebatına ait yaprak ve kabuk parçaları, çiçek tozları, sap kırıntıları, başka bir deyişle nebatsal atıklar itinalı harekâtlar neticeyi ayıklanır. Böylece üstün niteliğe sahip pamuk elde edilmiş olunur.
Sanki Vücudundan Bir Parça: O Kadar Natürel, O Kadar Rahat

İyi giyinmek, iyi görünmek ve rahat etmek anlamına geldiğine göre, Ege pamuğundan üretilen elbiselerin konforlu olmaları hakkında da söyleyeceklerimiz var.

Ege pamuğu, hava alan yapısı sayesinde nemi tutuklamaz ve terletmez. Bu pamuktan üretilen giysiler, en sıcak yaz günlerinde dahi ekstra rahatlık sunar. Liflerin havayı tutması ve cilde yapışmaması ise ayrıca izolasyon sağlar. Bu özelliği de pamuklu elbiseleri kış için de uygun seçim haline getirir.
İnce lifli saf pamuk olması sebebiyle elastikliği az, dayanıklılığı fazladır. Bu da gardırobunun bırakılmazı olan pamuklu kıyafetlerini uzun zaman hiç bozulmadan giyebileceğin anlamına kazanç.
Eline alır almaz farkını kavrayacağın ekstra yumuşaklığı üzerinde taşımanın hissi; anlatılmaz, giyilir.
Yazlık triko tişörtleri, hırkaları, gömlekleri ve ceketlerinde Ege pamuğunun natürelliğini tarz sahibi çizgisi ile birleştiren Hemington’la saflığı üzerine taşı, nitelikli giyinmenin ödününü hisset!

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X