Kış mevsiminde dışarı çıkarken çantanızda bulunması gereken bir kaç parça malzeme var. Özellikle de bayanların seçim ettiği dudak stiği bunların başında yer alıyor. Dudaklarınızı soğuktan gözeten stikler nemli bir dudak yapısına sahip olmanızı sağlarlar. Kış ayları için stik seçerken yağ bazlı ürünler seçim etmenizde fayda var. Su bazlı ürünler kışın kururken dudaklarınızın çatlamasına neden olur.

Çantanızda bulunması gereken bir öbür mahsulde cildinizi soğuktan gözeten ıslatıcı kremdir. İstediğiniz zaman çantanızdan çıkararak cildinizin neme lüzumu olduğu zaman kullanabilir, suratınızın kış soğuğundan aşınmasını önleyebilirsiniz.

Çantanızda kesinlikle olması gereken ürünlerden biri de el kremidir. Suratınıza ve elinize sürdüğünüz kremler birbirinden çok değişiktir. Bunun için yanınızda kesinlikle bir el kremi bulundurmalısınız.

Yaz mevsiminde olduğu gibi yanınızda kağıt peçete bulundurmayı unutmayın. Aniden alana gelen gidişatlar için kış mevsiminde kağıt peçeteler daha çok iş görür. Yeniden stik tercihinde olduğu gibi yağ bazlı kremler seçerek ellerinizin kuruyup çatlamasını önlemiş olursunuz.

Kış mevsiminde çantanızda bulunması gereken malzemelerden biride çoraptır. Kar ve yağmur sebebiyle ayaklarınız ıslandığında yanınızda yedek bir çorap bulundurmalı ve çorabınızı acil gidişatlar için hemen değiştirmelisiniz. Kışın çantanız daha dolu olsa da taşıyacağınız malzemeler size her zaman lüzumlu olacak malzemeler kapsamaktadır.

Kış mevsiminde makyajınızın akma ihtimaline karşılık çantanıza ıslak mendil atmayı unutmayın. Islak mendille pratik bir biçimde akan makyajınızı arınabilirsiniz. Tabi bunun için birde aynaya gereksiniminiz olacak. Yanınızda küçük bir el aynası bulundurarak makyajınızı hakimiyet edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X