Yaz aylarında içinde en çok rahat ettiğimiz giysilerin başında elbette şortlar geliyor. Bir erkeğin boyuna, beden miktarlarına ve içinde bulunacağı civara göre doğru şort tercihini yapmasının içinde bulunduğumuz bunaltıcı yaz günlerinde oldukça kurtarıcı olduğunu biliyoruz. Hazırladığımız şort kılavuzumuza göz at ve sen de şıklığından hiçbir şey kaybetmeden yazın tadını çıkarmaya devam et!

İdeal Şort Boyu Nasıl Olmalı?

Şort ile şık gözükmenin birinci kaideyi netlikle beden miktarlarına uygun boyda bir şort seçmek; gerekirse boyunu kısaltarak kendine uygun hale getirmektir. Fazla kısa ya da uzun bir şort tüm şıklığını negatif etkileyebilir. Kısa boylu bir erkeğin hatta bize göre uzun boyluların da diz altına kadar uzayan şortlar giymesini öneri etmiyoruz. Böyle bir şort seni olduğundan daha kısa ve kilolu göstermekten başka bir işe haylaz! İdeal şort boyu dizinin iki ya da üç parmak yukarıyada kalanıdır; şortun muhtemelse dizine kadar inmemelidir. Uzun boylu erkekler bütün diz hizasında biten şortlar giyebilirler. Yeniden de birkaç santim dahi olsa dizin üstünde biten şortların her zaman daha güzel bir görünüm yaratacağını usunda bulundurabilirsin.

Şortun Vücudunla Geçimli Olmalı

Seçtiğin şort dar olması halinde hem şık gözükmeyecek hem de rahatlığından ödün vermene neden olacaktır. Çoğunlukla erkekler dardan ziyade bol şortlar giyme yanılgısında bulunuyorlar. Bol şortlar her ne kadar rahat olsalar da netlikle şık gözükmezler. Vücuduna bütün oturan, fazla dar veya bol olmayan bir şort seçmeye itina göstermelisin.

Evet Düğüne Şortla Katılabilirsin!

Ülkemizde pek yaygın olmamakla beraber yurtdışında kır ve plaj düğünlerine şortla katılmak düşündüğünden çok daha yaygın bir seçim. Şayet düğün sahibi tarafından konmuş belli bir elbise kaideyi yoksa ve sen de doğru şort tercihini yaparsan, herkesten farklı ve dikkat çekici gözükebilirsin. Uygun renk ve kumaş yapısına sahip bir şortu yazlık bir ceket ve polo veya gömlek ile kombinleyebilirsin. Altına da şık bir mokasen giymen halinde yiğit ve havalı bir imaj çizmen işten değil.

Kemer Kullan

Şayet gömleğini veya polo tişörtünü şortunun içine sokacaksan kesinlikle kemer kullanmalısın. Pabucun rengiyle geçimli bir kemer ve yeniden tüm bunlarla bir harmoni tutacak bileklik, saat, kolye gibi aksesuarlar şortla yaptığın kombinine
şıklık katar.

Renk Tercihi Ehemmiyetli

Bej, kahverengi, lacivert, haki gibi tabii tonlar kadar fazla alışkın olmadığımız bordo, kırmızı, yeşil ve hardal gibi renklerideki şortları da sınamaktan çekinmemelisin. Yalnız bu renkleri kombinlerken fazla mübalağaya kaçmadan, durgun renklerdeki tişörtlere ve kunduralara yönelmen gerekiyor. Aksi halde renk karmaşası yaratabilir ve şortunun tesirli görünümünü kaybetmesine neden olabilirsin.

Sakınılması Gereken Şort Tipleri

Elbette seçim bireye kalmış ancak sofistike bir görünüm tutmak için sakınman gereken bazı şort modelleri olduğunu düşünüyoruz. Misalin fazla cepli ve bol kargo tipi şortlar dağ tırmanışı ya da kampçılık gibi bir spor faaliyeti içinde değilsen bize göre seçim edilmemesi gereken modellerden. Aynı biçimde fazla desenli mesela çiçekli şortlar da plaj ve havuz dışında sakınılması gereken modellerden. Son olarak şortunla her civarda şık ve etkileyici bir görünüme sahip olmak istiyorsan pileli bir şort ve yakası kaldırılmış polo stilinden netlikle uzak durman gerektiğini de ilave edelim:

Şort yalnızca rahatlıkla örtüşen ve şık gözükmek istediğimizde pek çoğumuz için akla gelen bir alternatif olmasa da vücuduna ve bulunacağın civara uygun bir şort kombiniyle hem şık ve hem de rahat bir stil tutabilirsin. Umarız bu yazımızdan aldığın esinle bu sıcak havalarda serin ve havalı gözükebileceğin birkaç şort kombini yapabilirsin!

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X