Doğru makyaj uygulaması yalnızca düğün gününüzde değil tüm yaşantınız süresince dikkat faktörüz gereken kaidelerden biridir. İnsanlar size makyajınız çok hoş olmuş dememeli bunun yerine çok hoşsun demeliler. Cilt renginize göre makyaj üretimi hakkında tüm ayrıntılar altta yazımızda mevcuttur.
Fondoten Uygulaması: Gelin makyajında fondötenle başlarken fondöteni hafifçe az ölçüde cildimize uygulayarak başlıyoruz. Burada ehemmiyetli olan fondöteni muhtemel olduğunca cildimize az kullanmak. Burada dikkat faktörüz gereken nokta cilt altına fondöten uygulamasından evvel ne kadar az krem, bb krem, baz gibi ürünleri kullanmadığınız takdirde makyajınız daha kalıcı olacaktır.
Kapatıcı Uygulaması: Çok az bir ölçüde kapatıcı ile kapatmak istenilen yerlere ince bir fırça desteğiyle minik değişler yaparak cildimizin daha pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz.
Far Bazı Uygulaması: Göz kapaklarınıza çok hafif bir ölçüde far bazı uygulayabilirsiniz.
Far Uygulaması: İlk öncelikle sarih tonlarda bir farı tüm göz kapağınıza uygulayın. Derinizden iki ton bronz tonlardaki renklerle göz kapağınızı hafifçe ebatlandırınız. Göz kapağınızda kullandığınız farları hafifçe göz altınıza da uygulayabilirsiniz. Göz kapağınızı ebatlandırdıktan sonra gizeme geldi göz pınarlarına highlighter uygulaması ile ışıltı katabilirsiniz. Deri renginden bir ton sarih far ile göz pınarlarınıza ışıltı katabilirsiniz.
Kontür Uygulaması: Suratınızın doğru kısımlarını kontürlemeniz gölgelendirmeniz makyajınızı daha natürel gösterecektir. Kontür uygulamasında fırçayı bastırmadan elmacık kemiklerinizi ve burun kenarlarını hafif hareketlerle kontür uygulamasını bitirebilirsiniz.
Highlighter Uygulaması: Şakaklar ve kaşın üst kısımları highlighter uygulaması için uygun olacaktır.
Allık Uygulaması: Elmacık kemiklerinizin üstüne hafif değişlerle allığımızı az bir ölçüde yedirebilirsiniz.
Kaş Boyama: İnce bir kaş fırçası desteğiyle kendi kaş renginizin bir ton sarih rengini hafif ölçüde tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz.
Dudak Boyama: Kendi dudağınıza uygun tonlarda dudak boyası fırçasıyla dudak boyasınızı uygulayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X