Doğru Makyajla Kendi Stilini Oluştur!

G Şengel tarafından tarihinde yayınlandı

Makyaj doğru yapıldığında oldukça galibiyetli neticeler doğurabilecekken yanlış uygulandığında güzel olmayan bir görüntüye eriştirebiliyor. Herkesin surat yapısı ve deri rengi değişiktir. Kendi cilt yapınıza uygun ürünleri seçmek oldukça ehemmiyetli…

GÖZLER

Far tercihine dikkat etkeniz gerekiyor. Sarih renk farlar her zaman gözlerinizi olduğundan büyük ve sıhhatli gösterecektir. Eyeliner ise ne kadar ince çekilirse o kadar tesirli ve natürel bir görüntüye eriştirir. Fazla simli ürünler kullanmak da güzel olmayan bir görüntü yaratarak olduğunuzdan daha olgun görünmenize neden olacaktır.

DUDAKLAR

Dudaklarda soft tonlar seçilmeli ve çok koyu renklerden sakınılmalıdır. Dudak renginize yakın bir dudak boyasıyla gayet taze görüneceğiniz kesin.

ALLIK SAĞLIKTIR

Allık doğru uygulandığında son derece sıhhatli bir görüntüye eriştirir. Allığı suratınıza boca etmek yerine hafif bir değişle uygulamanız daha doğu olacaktır. Şayet allığınız yoksa ve ya yanınızda değilse dudak boyasınızı da allık olarak kullanabilirsiniz. Çok ananesel olan bu usul de dudak boyasını yanaklarınıza değdirip dağıtmanız yeterli olacaktır.

FONDÖTEN

Yapmanız gereken tek şey deri renginize en uygun fondöteni bulmak. Derinizden koyu veya çok sarih renk fondöten tercihi kir görüntüsü ve suni bir görsel oluşturacağından uzak durmalısınız. Deri ürünnamı çok fazla ve tabakalar halinde uygulamak da çizgilere dolum yapacağından cildinizi olduğundan bitkin gösterecektir. Bu sebeple az ölçüde ürün uygulamak doğru tercih olacaktır. Sıhhatli ve taze bir görüntü için kapatıcı da oldukça ehemmiyetli bir değiştir. Yanılgıları kapatır ve bitkin görüntüyü eksiltir.

Bir önceki yazımız olan Dolby Tiyatrosunda Moda Geçidi Oldu! başlıklı makalemizde dolby modası ve dolby tiyatrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.