Aksesuar alırken tonlarca para ödeyip konuta geldiğinizde hiç hoşlanmadıklarınız olmuştur. Dışarıda hoşlandığınız takılar bazen kandırıcı olabilir ve sizi ekonomik açıdan krize sokan neticeler alabilirsiniz. Yanlış aksesuar tercihi cebinizi yaktığı gibi üstüne, sizi ve elbiselerinizi de rüküş bir havaya sokar. Takı seçerken bazı ayrıntılara önemsenmelidir. Peki, bu ayrıntılar nelerdir? Hep beraber bakalım…

Takı alacağınız zaman; metal kısmı çok parlak olan takıları seçim etmeyin. Bunun dışında olan azıcık daha koyu takılar her zaman şık ve seçkin gösterir. Metal kısmı parlak olan takılar zamanla kararır ve üzerinizde nitelikli durmaz.

Aksesuarlarınızda taşları beğeniyorsanız plastik gibi duran taşlardan bırakın. Bunun yerine reel taşları fakat daha ekonomik olanlarını seçim edin. Herkesin üzerinde görmeye aşina olduğunuz renkleri değil de daha farklı renk tonlarını seçim edin. Turkuaz, bordo, kahverengi gibi taşları seçim edebilirsiniz.

Çok ucuz olsun manasıyla alınan hafif yapılı takılardan uzak durun. Daha ağır takılar seçerek üzerinizde şık durmasını sağlayın. Hafif takılar yerinde durmaz ve siz hareket ettikçe yerinden oynar. Bunun yerine daha ağır olan takılar seçim edilmelidir. Bu kaide kolyede, küpede ve bileklikte değişmemelidir.

Oldukça azametli duran büyük kolyeleri beğeniyor olabilirsiniz. Bu tip kolyeler alırken dikkat etkeniz gereken, biçiminin modaya uygun olmasıdır. Daha çok nostaljik olan vintage takıları seçim ederseniz modaya ayak uydurmuş olursunuz. Herkesin sıklıkla taktığı aksesuar modellerini almamaya itina gösterin. Kesenize uygun olan bir hayli büyük kolye modeli olduğunu unutmayın. İstediğinizi bulana dek dolaşmayı önemsememe etmeyin.

Bazı kolye ve küpeler takıldıktan sonra ciltte yeşil bir renk vazgeçer. Bu tip takılardan uzak durun. Cildinizde yeşillenme yapan takıları asla almayın. Terlemeyle beraber takının rengi cildinize geçiyorsa bu takılar genellikle Uzakdoğu’dan gelen ve imalinde hasarlı maddeler bulunduran takılardan alana kazanç. Üzerine bir ölçü daha para ilave edip daha nitelikli takılar alabilirsiniz.

Kullanmayacağınız hiç bir takıyı almayın. Birden fazla kolyeniz ya da küpeniz olacağına bir kaç tane takınız olsun ve onları beğenerek kullanın.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X