2016 İlkbahar Yaz Makyaj Trendleri
Her yıl değişen makyaj trendleri ilkbahar yaz sezonunda daha iddialı tonlamalarda ortaya çıkıyor. Elbiselerde görülen sadeliğin makyajla kendini bitirmesi için iddialı uygulamalar kullanılarak makyajlarda da yeni trendler ortaya çıkarılıyor.

2016 ilkbahar yaz makyaj trendlerinin en ehemmiyetli öğesi; gözler. Gözlerinizde bu sene daha vamp bir görünüm tutmak istiyorsanız oldukça kısmetlisiniz. Yeni sezonda gözlerde kedi tesiri dominant olacak. Eyeliner uygulamaları ile gözlere tertemiz bir form veriliyor. Cat eyes olarak adlandırılan bu uygulama ile gözlerinizde sürükleyiciliği tutabilirsiniz. Sürdüğünüz eyelinerın kuyruğunu dışarı doğru uzatıp cat eyes trendini uygulayabilirsiniz. Üstelik bu trendi uygularken yalnızca siyah renginden yararlanmak zorunda değilsiniz. Lacivert, mavi, yeşil gibi tonlar kullanarak cat eyes trendine dominant olabilirsiniz.

2016 İlkbahar Yaz Makyaj Trendi
2016 İlkbahar Yaz Makyaj Trendi
Dudaklarda yeni sezon koyu dudak boyasılar dominant olacak. Makyajınızda göz bölgenizi daha sade tutarak koyu renk dudak boyası uygulamasına geçebilirsiniz. Bu yılın en iddialı koyu renklerinden biri de; bordo. Dudağınıza bordo renk dudak boyası sürerek bu trendi tutabilirsiniz. Gözlere sade bir makyaj yapıp ardından dudaklara koyu dudak boyası sürerek daha çekici bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Kirpiklerde 2016 İlkbahar Yaz Makyaj Trendinde yeniden dolgunluk dominant olacak. Fakat bu yılın tek farkı; alt kirpiklere de dolgun bir görünüm vermek. Alt kirpiklere de bol rimel uygulamasıyla dolgun ve hacimli bir görünüm kazandırın. Bakışlarınızı alt sürüklediğini düşünüyorsanız, gözaltlarına beyaz kalem sürerek bu tesiri dağıtın. Bu sene alt kirpiklerde hacimli olacak.

Daha soft bir görünüm tutmak için yeni sezonda pembe renginden de yararlanılacak. Pembe renk allığınızla yeni sezonda daha çocuksu ve sevimli bir görünüm tutacaksınız. Bayanların kış mevsiminde çocuksu hallerini ön tasarıya çıkarmak için uygulamaları gereken renklerden biri olan pembe ile, allık uygulaması yapabildiğiniz gibi dudaklarda da pembe dudak boyası kullanarak aynı tesiri tutabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X