Moda değişir, büyür bazen geçmişe döner bazen de geleceğe doğru yol alır. Bu sezon da hem geçmişten hem de gelecekten izler taşıyan tasarımlar Güz/Kış koleksiyonlarını tanımladı diyebiliriz. İç karartan Güz/Kış renkleri yerini lame, pembe kırmızı gibi capcanlı renklere vazgeçti. Başka Bir Deyişle bu kış karalara bürünmeye gerek yok. Bizler de bu sezon sergenleri süsleyecek trendleri sizler için derledik. Gelin sezonun öne çıkan ayrıntılarına hep beraber göz atalım.

Puantiyeler

Sezonun yükselen trendi puantiyeler. Bu sezon puantiyenin büyük-ufak formlarda ve alt üst parçalarda beraber kullanımı en dikkat sürükleyen görünümler arasında.

Trikolar / Kalın Örgüler

Geçtiğimiz sene ayak seslerini dinlemeye başladığımız oversized parçalar bu kış trikolarla yükselişe geçiyor. Özellikle krem/ bej tonların ağırlıkta olduğu kalın örgülü oversized kazaklar bu sene çok moda.

Ekose Desenler

Güzün olmazsa olmazı, her sene karşımıza çıkan ekose bu sezon da değişik formlarıyla karşımızda.

Büro Tarzı

Büro tarzında görmeye aşina olduğumuz siyah beyaz ekoseler bu sene moda haftalarında oldukça kullanıldı. Ekose ceketleri alışılmışın dışında spor kombinlerde kullanmak oldukça trend.

Belini Ön Tasarıya Çıkar

Sezonun dikkat sürükleyen görünümlerinden biri de bel kıvrımını ön tasarıya çıkaran formlar. Özellikle ceketler üzerine takılan kemerlerle daha kadınsı bir görünüme erişebilirsiniz.

Şişme Montlar

Bu akımı geçtiğimiz sene namlı şarkıcı Rihanna başlattı diyebiliriz. Rihanna, giydiği gece elbiselerini şişme montlarla bitirince markalar da Güz/Kış koleksiyonlarında kullanmaktan geri kalmadı. Genelde spor görünümlerde kullanılan şişme montarı basmakalıp tarzda kullanmak bu sezon çok moda.

Kırmızı

Çoğu kadının isteği kırmızıyı bu kış çok sık göreceğiz. Özellikle kırmızının ton sür ton kullanımını namlı markaların Güz/Kış defilelerinde oldukça karşımıza çıktı.

Turkuaz

Bu kış karalara bürünmeye gerek yok. Genelde İlkbahar/Yaz koleksiyonlarında görmeye alıştığımız turkuaz bu kış çok moda.

Pembe

Biz bayanların en çok hoşlandığı renklerden biri pembe yeniden ön sıralarda. Ceketten pantolona, trikodan hırkaya kadar o çok hoşlandığımız pembeyi bu kış çok sık kullanacağız.

Şeffaf

Bu sezonun yükselen trendi şeffaf plastik parçalar. Özellikle şeffaf trençkotlarla bitirilen stilllere moda haftalarında çok yer verildi. İlk bakışta acayip bir akım gibi gözükse de hoş bir kombinin üzerine giyeceğiniz şeffaf trençkotla oldukça cool bir görünüme erişebilirsiniz.

Lame

Bu sezon gelecekten izler taşıyan formlar, metalik lame parçalar sergenlerde yerini almaya başladı. Tarzında iddialı gönümden hoşlanıyorsan parıltılı giysiler, lame şişme montlar ve ceketler bütün sana göre.

Galaksi Üzerinizde

Metalik parçalar ve uzay çağı figürlerini bu sezon sık sık göreceğiz. Metalik parçalar dünyanın önde gelen markalarından Chanel’in Güz Kış defilesinde büyük ses getirdi ve şimdiden sezonun hitleri arasına girdi.

Denim Üzerine Denim

Her sezonun modası denim bu sene arşa çıktı. Denim pantolonlar yeniden denim ceketlerle bitiriliyor.

Kürkler/Peluşlar

Rengarenk kürkler, kol ve yakada yer verilen peluşlar 2018 kışının öne çıkan trendleri arasında.

Kavmi desenler

Hippi tarzında görmeye alıştığımız kavmi/folklorif desenleri bu sezon değişik formlarda görüyoruz. Azıcık daha kadınsı kesimlerle harmanlanan kavmi desenler, güz koleksiyonlarında yerini almaya başladı.

Yorgan Tipi Formlar

Senenin esrarengiz formlarından biri yorgan tipi kabanlar ve trençkotlar. Dünyaca namlı markaların koleksiyonlarında yer verdiği bu akım bakalım ne kadar tesirli olacak.

Ten Ve Yeniden Ten

Alt üst parçalarla harmanlanan tenlerle oluşturulan casus görünümlü kombinler bu sezon her yerde.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X