Güneş ışınları, sivilce kirleri, kızarıklıklar, alerjiler gibi bir çok etkenler zaman zaman cildimizde kirlere neden olurlar.
İlk adım olarak cildinizde daha çok kirlerin oluşmasını önlemek için cilt tipinize uygun bir güneş kremi kullanmaya başlamalısınız. Bunun haricinde her zaman kullanmakta olduğunuz bir makyaj bazı varsa güneş kreminden sonra makyaj bazını kullanabilirsiniz. Bu noktada dikkat faktörüz gereken asgari mahsulle maksimum kapatıcılık sağlamaktır. Makyaj bazını kullandıktan sonra ki adım fondöten kullanmaktır. Öncelikli olarak fondöten kullanarak cilt tipinde eşitleme sağlanır. Fondoten kullanırken bir ölçü fondöteni sünger desteğiyle tampon hareketler yaparak suratınızın her yerine dağıtın. Daha sonra kapatıcıyı uygulayın. Fondotenden sonra kapatıcıyı meseleli bölgelere ufak bir fırça desteğiyle uygulayabilirsiniz.
Kapatıcı Uygulama: Kapatıcı tercihi yaparken dikkat faktörüz gereken kaide cilt tonunuzla aynı renk kapatıcıyı seçmenizdir. Sarih tonlarda ki kapatıcılar ciltdeki kirlerinizin daha çok aşikar olmasına yol açarlar. Cildinizdeki kirler koyu tonlarda ise cilt renginizden 1-2 ton sarih bir kapatcıyı kullanmanız yerinde olacaktır. Cilt kirlerinizi kapatırken yapmanız gereken son olarak statikleyici saydam tonlardaki bir kapatıcı desteğiyle makyajınızı bitirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X