Ciltteki Lekelerle Alakalı Detaylı Rehber!

G Şengel tarafından tarihinde yayınlandı

Suratı Devirirken Dikkat Etmemiz Gerekenler
Suratı gün içerisinde sık yıkamak derinin natürel yağlarına hasar verir ve cildin kurumasına neden olur. Şayet cildimizdeki nem balansını kaybedersek cilt tahriş olur ve pul pul dökülmeler olur. Suratımızı yıkamamızın emeli cilt deki fazla yağdan kurtulmak ve birikmiş lekeyi arınmaktadır.

Suratı Devirirken Dikkat Etmemiz Gerekenler;
Suratı çok sık deviremeyin günde 2 kere yıkamak yeterli olacaktır.
Suratı devirirken cilde hasar verecek sert arınıcılardan kaçının. Sert arınıcılar cildinizi tahriş eder ve ciltteki natürel yağ katmanına hasar verir.
Suratınızı devirirken cilt tipinize uygun devireme jeli veya sabunu ile elinizde köpürdükten sonra T bölgesine dairesel hareketlerle kibarca ovuşturun.
Cildinizde kumpaslı peeling yapmayı bakımsızlık etmeyin. Haftada 1 kere yapmanız yeterli olacaktır. Peeling ciltteki ölü hücrelerden kurtulmanızı ve cildin daha sıhhat görünmesini sağlayacaktır.
Akşam uyumadan evvel cildiniz arınmayı bakımsızlık etmeyin. Şayet gün içerisinde makyaj yapmamış olsanız dahi kesinlikle gün sonunda cildi arının.
Suratınızı çok sıcak suyla deviremeyin. Sıcak su cildinizi kurutacaktır bu neden ılık suyla yıkamanızı öneririz.
Suratınızı kurulamak için rulo havluları seçim edin. Havlular da nemden dolayı bakteri olabilir bu da cilde hasar verir.
Son olarak cilt tipinize uygun ıslatıcınızı uygulayın.

Bir önceki yazımız olan Dolby Tiyatrosunda Moda Geçidi Oldu! başlıklı makalemizde dolby modası ve dolby tiyatrosu hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.