Olağan günlerde dahi saçımıza özellikle de makyajımıza itina gösteririz biz bayanlar… Cildimizi pürüzsüz göstermek, kendimizi mutlu sezmek ve daha alımlı gözükmek için makyajsız bakkala dahi gitmeyiz tabir yerindeyse. 14 Şubat sevgililer günü, bildiğiniz üzere değişik günlerden azıcık daha önemli. Bu sebeple sevgililer gününde biz bayanlar, saçımıza makyajımıza hatta tırnaklarımıza kadar bakımlı olup müthiş görünmek isteriz. Peki, 14 Şubat sevgililer gününde nasıl makyaj yapmamız gerekir?

Sateen.com editörlerinin sizler için incelediği makyaj tüyoları desteğinize koşuyor! Mesela sevgililer gününde sansasyonel bir görünüm tutmak istiyorsanız, kırmızı ya da bordonun eforundan faydalanmanızı nasihat ediyoruz. Make up sanatkârlarının 14 Şubat için en sık önerdikleri makyajlardan biri, kırmızı dudak boyası ve hafif göz makyajı ikilisi.

Sevgililer Günü İçin Makyaj Tüyoları
Sevgililer Günü İçin Makyaj Tüyoları
Ama bildiğiniz gibi bu makyaj ne kadar kolay gözükse de kendi içinde, özellikle de dudak boyasını sürerken çok dikkatli olmalısınız. Hem dudak boyasının nitelikli ve kalıcı görünmesi, hem de sizi müthiş göstermesi dikkat faktörüz gereken unsurlar.

Kırmızı dudak boyasını sürmeden evvel hatasız bir cilt makyajı yapmalısınız. Cilt ne kadar hatasız görünürse, kırmızı dudak boyasınız da o kadar müthiş görünecek bunu unutmayın. Bunun için cildi evvel ıslatmayla operasyonunuza başlayabilirsiniz. Ardından iyi bir kapatıcıyla gözaltlarınızı ve ciltteki yanılgılarınızı kapatmalısınız. Daha sonra uygulayacağınız fondötenle cilt makyajınızı sonlandırabilirsiniz. Fondöten uygulaması için en iyi destekçiniz fırçalar olacaktır unutmayın.

Gelelim müthiş dudak makyajını nasıl yapacağınıza… Dudak Boyasınızla aynı tonda bir dudak kalemi ya da ince dudak boyası fırçasını dudak boyasınıza sürdükten sonra, dudağınızın dış çizgisinden çizmeye başlayın. Böylece dudak boyasınızı sürerken zorlanmayacaksınız ve dudak boyasının dudaktaki kalıcılığını ve dağılmamasını en üst seviyeye çıkarmış olacaksınız.

Dudağınızın dış çizgisinden dudak çerçevenizi çizdikten sonra dudak boyası uygulamasına geçebilirsiniz. Evvel alt dudak ve daha sonra üst dudağın köşelerinden iç kısmına doğru uygulayacağınız dudak boyasınızı denk bir biçimde sürmeye itina gösterin.

Son olarak dudak çizginizin dışına sürdüğünüz kalemin çevresine aydınlatıcı uygulaması yapın. Bu uygulama sayesinde daha vurgulayıcı dudaklara sahip olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X