Son Yarıyılların En Popüler Çantaları
Bayanlar için bir heves nesnesi olan çantalar, pabuçlardan sonra en ehemmiyetli aksesuarlardan biridir. Zaman içinde bazı çanta modelleri ise yoğun rağbet görerek, çok satılarak ismini “it-bag” olarak moda tarihine yazdırıyor. Satışa sunulur sunulmaz tükenen Mansur Gavriel çantalarını bunlara misal verebiliriz. Bir diğer misal ise Michael Kors çantaları. Değişik modelleriyle gönüllere taht kuran bu çantalar için erişilebilir lüks tarifi kullanılıyor.

son-donemlerin-populer-cantalari

Hermes, Chloe gibi bazı markaların aşina modelleri ise bir miras kıymetinde olsa da her sezon kullanılabilen, rastgele bir zamana ait olmayan taşıyanı her zaman trendy yapan çantalar arasında. Siz de hem zamansız hem it-bag olan çanta modellerini dolabınızda bulundurarak basitçe tarz sahibi bir bayan olabilirsiniz.

Omuz Çantaları

Tek omuza takılan bu çantaları daha çok gündüz kısa ya da uzun saplı olarak kullanabilirsiniz. Gün içindeki yoğun koşuşturmacalarda basitlik sağlayan omuz çantalarının kanvas, yumuşak ten ya da süet gibi dokularda olması şıklık açısından ehemmiyetli.

Sırt Çantaları

Her zaman kullanılabilen sırt çantaları özellikle son yarıyıllarda ciddi bir yükselişte ve yalnızca günlük kullanım değil gece, büro her yerde seçim edilebiliyor. Günlük kullanım için fermuarlı, koton stili kumaşlardan yapılmış sırt çantalarını seçebileceğiniz gibi daha formal kullanımlar için klipsli, kapaklı ten sırt çantalarını seçebilirsiniz.

Gece Çantaları

Geceleri sık dışarı çıkan biriyseniz içine gereksiniminiz olacak şeyleri koyabileceğiniz mini bir clutch çok kullanışlı olacaktır. Gece çantanızı kombinlerken tuvaletinizle geçimli renk ve dokuda bir tercih yaparak geçimli bir stil elde edebilirsiniz. Ya da tuvaletinizi arkada vazgeçecek ters renk ve dokuda bir tercih yaparak iddialı bir stil elde edebilirsiniz. Son senelerde sırça, pleksi, metal gibi malzemeler gece çantalarında sık kullanılmakta olup kokteyl kıyafeti stili giysiler için ideal bir aksesuardır.

El Çantaları

Şimdiye kadar bahsettiklerimiz içinde en fazla kombinleme olanağı sunan el çantalarıdır. Bu joker aksesuarı gece ve gündüz kullanabilirsiniz. Ayrıca mevcut çantanızı askılarını daraltarak el çantası formunda da kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tesettür Elbise Beden Ölçüsü Almak! başlıklı makalemizde tesettür elbisede beden ölçüsü nasıl alınır hakkında bilgiler verilmektedir.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

X